Італійський суд виправдав чоловіка, який домагався школярки, бо «контакт тривав менш як 10 секунд»

Джерело: AP

Італійці у соцмережах висловлюють своє обурення рішенням суду, який виправдав шкільного двірника, якого звинувачувати у сексуальних домаганнях до 17-річної школярки, яку він обмацав. Причиною для виправдання стало те, що “контакт тривав 5-10 секунд”.

За даними судових документів, інцидент трапився у квітні 2022 року в одній зі шкіл Риму.

Двірник підійшов до дівчини ззаду, коли вона стояла на сходах з подругою і підтягувала штани. Саме у цей момент двірник засунув руку у спідню білизну школярки.

Сам чоловік визнав свою вину, проте наполягав, що “це був жарт”.

Минулого тижня суд у Римі постановив, що обмацування тривало “лише кілька секунд” і не було сексуальним, і що воно було настільки коротким, що його аргумент про те, що це був жарт, був переконливим, навіть якщо він був “недоречним”.

Адвокат школярки вже заявив, що вирок буде оскаржено.

Актор і комік Паоло Каміллі цього тижня опублікував у TikTok відео, на якому він пестить свої груди перед камерою, коли хронометр відлічує 10 секунд.

“Якщо це не розбещення, я не знаю, що це”, — сказав він.

Відео породило наслідувачів: як чоловіки, так і жінки публікують відео, на якому пестять свої груди протягом 10 секунд.

Почали з’являтись і сатиричні відео. Зокрема на одному із них чоловік торкається жіночих сідниць. На зауваження жінки він заявляє, що торкався її менше 10-ти секунд і тому це не злочин. Після його слів жінка просить вибачення.

Адвокат школярки зауважив, що дівчина слідкувала за реакціями на вирок соцмереж “зі змішаними почуттями”, оскільки її підбадьорює те, що рішення суду більшість сприймає як несправедливе.

Справу розкритикували жіночі правозахисні організації.

“Такий вердикт є неприйнятним. Це змушує нас повертатися назад, і ми не можемо цього допустити”, – сказала Крістіна Ерколі, яка очолює центр протидії насильству в Differenza Donna.

Вона наголосила, що молоде покоління, мобілізоване в соціальних мережах, ясно дало зрозуміти, що “вони не сумніваються”, що це рішення було неправильним.

“Їм не потрібно, щоб ми казали, що це був злочин”, — сказала вона про вчинок двірника.

У подібній справі вищий суд Італії у 2001 році підтвердив рішення апеляційного суду про скасування вироку менеджеру за сексуальне насильство за те, що він поплескав по спідниці співробітницю.

Хоча суд визнав, що погладжування відбулось, він постановив, що немає доказів того, що це був “акт лібідо”. Суд нижчої інстанції визнав його винним і засудив до 18 місяців ув’язнення.

Той же суд у 1999 році постановив, що не можна зґвалтувати жінку в джинсах, оскільки тіснота не дозволяє їх зняти без сторонньої допомоги. Рішення спонукало жінок-законодавиць одягнути джинси до парламенту на знак протесту.

  • 13 липня американський актор театру і кіно, двічі лауреат премії “Оскар”, Кевін Спейсі заявив суду в Лондоні під час розгляду справи про сексуальні домагання, що він торкався позивача, який є одним із чотирьох чоловіків, котрі висунули звинувачення проти нього, у “романтичний та інтимний” спосіб.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) планує передати Україні 20 тисяч тонн металу для захисту об’єктів енергетики від російських обстрілів.

Україна та Словенія підписали угоду про надання 1,5 мільйона євро на гуманітарне розмінування.

В Україні, на десятому році війни та другому році повномасштабного вторгнення РФ, набирає популярності російський серіал “Слово пацана. Кровь на асфальте”.

30-річного ютубера Тревор Деніел Джейкоб з Ломпока, штат Каліфорнія, ув’язнили на шість місяців через опубліковане відео, на якому він навмисно розбиває свій літак.

Станом на 25 листопада 2023 року, через повномасштабну війну Росії проти України збитків зазнали 1 750 об’єктів культурної інфраструктури.