Італія ухвалила жорсткіші заходи для стримування мігрантів

Джерело: Reuters

18 вересня італійський уряд, котрий бореться зі сплеском мігрантів, прийняв необхідні заходи, аби подовжити час їхнього утримання під вартою та забезпечити репатріацію більшої кількості осіб, які не мають законного права залишатися.

Цей крок був зроблений після того, як минулого тижня майже 10 000 мігрантів досягли південного італійського острова Лампедуза, завдавши удару по довірі до прем’єр-міністерки Джорджії Мелоні, яка пообіцяла приборкати нелегальну міграцію.

На початку засідання Кабінету міністрів щодо ситуації Мелоні зазначила, що мігранти, які очікують на репатріацію, повинні бути затримані протягом перших шести місяців, з можливістю продовження до 18 місяців, замість трьох місяців.

Це час, необхідний не тільки для проведення необхідних оцінок, але й для продовження репатріації тих, хто не відповідає вимогам міжнародного захисту, — наголосила глава уряду у своїй вступній промові.

Урядові джерела повідомили, що незабаром після цього кабінет схвалив захід, а також погодив створення додаткових центрів ув’язнення у віддалених районах. Мелоні зауважила, що Італії необхідно збільшити кількість таких закладів.

Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів

Відповідно до італійського законодавства, мігранти, яким загрожує репатріація, можуть бути затримані, якщо їх не можна негайно видворити. Посадовці кажуть, що більшість мігрантів прямують до Італії з економічних причин і тому не мають права на притулок.

Попередні спроби утримати мігрантів здебільшого провалилися, а затримані неодноразово тікали з центрів і часто прямували до заможніших країн Північної Європи.

Зауважимо, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн пообіцяла “скоординовану відповідь” Брюсселя на проблему міграції зокрема в Італії.

11 квітня уряд Італії оголосив надзвичайний стан у сфері міграції після “різкого зростання” потоків через Середземне море.

Після низки вибухів електронних пристроїв у Лівані армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) почала перекидання 98-ї дивізії із сектора Гази на північний кордон.

Папа Римський Франциск без пояснення відмовився від запрошення відвідати церемонію повторного відкриття  Собору Паризької Богоматері у Парижі, заплановану на 7-8 грудня. Понтифік заявив, що не збирається брати участь у заході відкриття собору після реконструкції.

У ніч на 19 вересня російські війська вчергове обстріляли Харків. Ворог поцілив у відкриту територію одного з районів, наразі відсутня інформація щодо постраждалих.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.