Італія ухвалила жорсткіші заходи для стримування мігрантів
Джерело: Reuters
18 вересня італійський уряд, котрий бореться зі сплеском мігрантів, прийняв необхідні заходи, аби подовжити час їхнього утримання під вартою та забезпечити репатріацію більшої кількості осіб, які не мають законного права залишатися.
Цей крок був зроблений після того, як минулого тижня майже 10 000 мігрантів досягли південного італійського острова Лампедуза, завдавши удару по довірі до прем’єр-міністерки Джорджії Мелоні, яка пообіцяла приборкати нелегальну міграцію.
На початку засідання Кабінету міністрів щодо ситуації Мелоні зазначила, що мігранти, які очікують на репатріацію, повинні бути затримані протягом перших шести місяців, з можливістю продовження до 18 місяців, замість трьох місяців.
Це час, необхідний не тільки для проведення необхідних оцінок, але й для продовження репатріації тих, хто не відповідає вимогам міжнародного захисту, — наголосила глава уряду у своїй вступній промові.
Урядові джерела повідомили, що незабаром після цього кабінет схвалив захід, а також погодив створення додаткових центрів ув’язнення у віддалених районах. Мелоні зауважила, що Італії необхідно збільшити кількість таких закладів.
Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів
Відповідно до італійського законодавства, мігранти, яким загрожує репатріація, можуть бути затримані, якщо їх не можна негайно видворити. Посадовці кажуть, що більшість мігрантів прямують до Італії з економічних причин і тому не мають права на притулок.
Попередні спроби утримати мігрантів здебільшого провалилися, а затримані неодноразово тікали з центрів і часто прямували до заможніших країн Північної Європи.
Зауважимо, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн пообіцяла “скоординовану відповідь” Брюсселя на проблему міграції зокрема в Італії.
11 квітня уряд Італії оголосив надзвичайний стан у сфері міграції після “різкого зростання” потоків через Середземне море.
- Мелоні припустила, що “певна легальна міграція” не є вирішенням демографічної кризи на континенті.
- 26 січня міністри Європейського Союзу обговорювали способи приборкати нелегальну міграцію, зокрема відправляючи назад нелегально прибулих.
- Чиста міграція до Великої Британії зросла до рекордного рівня в 504 тисячі осіб за рік до червня 2022 року.
- Упродовж багатьох років РФ застосовує різні інструменти проти західних країн. Зокрема міграційний тиск росіяни використовують у гібридній війні із Заходом.
Володимир Путін ухвалив рішення про серійне виробництво новітньої ракети “Орєшнік”, якою росіяни атакували Дніпро.
Під час контролю в аеропорту Тегу у Південній Кореї митники змусили 30-річну жінку роздягнутися та показати гігієнічну прокладку. Все через те, що її запідозрили у перевезенні наркотиків.
На фото – перше зображення зірки за межами нашої галактики крупним планом, WOH G64, зроблене інструментом GRAVITY на дуже великому телескопі Європейської південної обсерваторії. Фотографію зробили наприкінці життя зірки, коли вона випускає газ і пил, що є останнім кроком перед вибухом.
Сьогодні, 22 листопада, на засіданні Ради оборони Харківщини обговорили посилення обороноздатності області, зокрема підвищення ефективності мобілізаційних заходів.
Назарій Кішак, командир зведеного підрозділу 153-ї окремої механізованої бригади, в етері телемарафону розповів про війська…