Ізраїль розпочав виводити свої війська із Сектору Гази, але продовжуватиме удари — ЗМІ
Джерело: Al Jazeera та Times of Іsrael
У неділю, 19 січня, ізраїльські війська почали залишати місто Рафах на півдні Сектора Гази. Згідно з повідомленнями ЗМІ, техніку та особовий склад переміщують у Філадельфійський коридор — район на кордоні Гази та Єгипту.
Попередньо, 16 січня, в Досі підписали угоду про припинення вогню між Ізраїлем та ХАМАС. Документ також передбачає звільнення заручників. Угоду затвердили в ізраїльському кабінеті безпеки та уряді.
Планувалося, що вона набуде чинності 19 січня, але її реалізація затримується через те, що ХАМАС не надав списків осіб, яких мають звільнити.
Водночас згідно з заявою представника Армії оборони Ізраїлю, ХАМАС поки не виконує взяті на себе зобов’язання. Контрадмірал Даніель Хагарі повідомив, що організація не передала Ізраїлю списки заручників, які мали бути звільнені 19 січня.
Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху дав розпорядження не починати перемир’я до виконання всіх умов угоди. У зв’язку з цим Армія оборони Ізраїлю продовжить завдавати ударів по позиціях ХАМАС у Газі.
- Ізраїльський уряд і ХАМАС досягли угоди про припинення вогню в Газі, яка також передбачає поетапне звільнення заручників і палестинських ув’язнених.
На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.
Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.
Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.
Протягом ночі 23 червня російські окупанти атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.
США у Радбезі ООН закликали РФ укласти мирну угоду з Україною наголосивши, що час не на боці Москви.