Ізраїль виявив підземну базу ХАМАСу під штаб-квартирою ООН в Газі

Джерело: The Times of Israel

Солдати ізраїльської армії знайшли під штаб-квартирою Близькосхідного агентства ООН з питань допомоги палестинським біженцям (БАПОР) в Газі підземний центр обробки даних терористичного угруповання ХАМАС.

За даними видання, підземна база укомплектована власною електропідстанцією, промисловими акумуляторними блоками живлення та житловими приміщеннями для терористів ХАМАСу, які керували комп’ютерними серверами.

За словами представників ЦАХАЛу, терористи використовували цей серверний центр для збору розвідданих, обробки даних і зв’язку. Як розповів командир 401-ї бронетанкової бригади полковник Бенні Аарон, його бійці також виявили кілька схованок зброї безпосередньо в будівлі БАПОР, хоча персонал ООН вже був давно евакуйований, тож зброю могли принести туди пізніше.

Водночас в ЦАХАЛі додали, що в деяких офісах БАПОР вони виявили обладнання та документи, які свідчать про те, що “ті самі офіси також використовувалися терористами ХАМАСу”.

“Немає сумнівів, що співробітники БАПОР знали, що [ХАМАС – ред.] копає під ними величезний тунель. БАПОР забезпечує прикриття для ХАМАСу, БАПОР точно знає, що відбувається під землею, і БАПОР використовує свій бюджет для фінансування деяких військових можливостей ХАМАС, це точно”, — прокоментував Аарон.

Своєю чергою, керівник БАПОР Філіп Лаццаріні відреагував на цю інформацію. Він стверджує, що в агентстві нічого не знали про величезний підземний комплекс, облаштований під їхньою штаб-квартирою.

“БАПОР не знало, що знаходиться під його штаб-квартирою в Газі. БАПОР є організацією, що займається людським розвитком і гуманітарними питаннями, яка не має досвіду у військовій сфері та сфері безпеки, а також не має здатності проводити військові інспекції того, що знаходиться або може бути під його приміщеннями”, – запевнив він.

Сьогодні, 27 лютого, близько 14:00 українські захисники збили вже другий за день російський винищувач-бомбардувальник Су-34 на східному напрямку.

27 лютого уряд України запустив пілотний проєкт із протезування зубів ветеранів. Держава компенсуватиме витрати медичним закладам на лікування через Національну службу здоров’я України.

На Таврійському напрямку українські захисники нейтралізували або знищили 255 російських безпілотників.

Суд у Нью-Йорку відхилив клопотання експрезидента Дональда Трампа про зняття з нього кримінальних обвинувачень, пов’язаних із виплатою грошей за мовчання порнозірці, і призначив розгляд справи на 25 березня.

Традицію приготування затірки у селі Крива Лука на Донеччині додали до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.