Ізраїль заборонив в’їзд до країни генсеку ООН Антоніу Гутеррешу

Джерело: Reuters, Ісраель Кац/Х

Міністр закордонних справ Ізраїлю Ісраель Кац заявив про заборону генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу в’їжджати до країни, пояснюючи це тим, що той не висловив чіткого осуду масованого ракетного нападу Ірану на Ізраїль.

“Кожен, хто не може однозначно засудити злочинний напад Ірану на Ізраїль, як це зробили майже всі країни світу, не заслуговує ступати на землю Ізраїлю. Це генеральний секретар, який ще не засудив різанину та сексуальні злочини, вчинені вбивцями ХАМАСу 7 жовтня (2023 року, коли ХАМАС напав на Ізраїль, вбивши близько 1200 осіб та захопивши 250 заручників – ред.) , і не привів до рішень про оголошення їх терористичною організацією”, – заявив глава МЗС Ізраїлю.

Кац звинуватив генсека ООН в тому, що той “надає підтримку терористам, ґвалтівникам і вбивцям ХАМАСу, Хезболла, хуситам, а тепер і флагману глобального тероризму, Ірану” і “запам’ятається як пляма в історії Організації Об’єднаних Націй”.

“Ізраїль продовжуватиме захищати своїх громадян і підтримувати свій статус і національну честь з або без Антоніу Гутерреша”, – підсумував він.

Напередодні генеральний секретар ООН опублікував заяву на тлі ракетної атаки Ірану на Ізраїль.

“Я засуджую розширення конфлікту на Близькому Сході, ескалацію за ескалацією. Це має припинитись. Нам абсолютно необхідне припинення вогню”, – йшлося у заяві Гутерреша.

Що передувало

Ввечері, 1 жовтня Іран запустив близько 200 – 250 ракет, зокрема й балістичних, по території Ізраїлю. У Тель-Авіві було чути потужні вибухи. Також незадовго до ракетної атаки у Тель-Авіві стався теракт.

По усій країні лунали сирени.

Це другий випадок в історії, коли Іран безпосередньо атакував Ізраїль. Вперше це сталося у квітні цього року.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу прокоментував масований ракетний обстріл з боку Ірану, пообіцявши помститись. У Тегерані вже зреагували, пригрозивши новими атаками.

Нетаньягу під час звернення до ізраїльтян сказав, що ракетна атака Ірану була “великою помилкою”, за яку той “заплатить”.

“Іран скоїв велику помилку сьогодні ввечері і він заплатить за це. Режим Ірану не розуміє нашої рішучості захищати себе і нашої рішучості помститись нашим ворогам. Ми дотримуватимемось встановленого нами правила: хто б не напав на нас – ми нападемо на нього”, – наголосив прем’єр Ізраїлю.

Зреагували на заяву Нетаньягу і в Ірані, заявивши, що атакуватимуть Ізраїль ще масштабніше, якщо він відповість на вчорашній обстріл.

За словами очільника генштабу Ірану Мохаммада Багрі, вони атакували військову інфраструктуру Ізраїля, зокрема “Моссад”, авіабази “Неватім” та “Хацор”, радіолокаційні установки і танки.

“Ми могли атакувати економічну інфраструктуру режиму, але ми вдарили лише по військових базах”, – сказав він.

Багрі також звернувся до Ізраїлю та його союзників.

“Якщо сіоністський режим не візьмуть під контроль, і будуть скоєні дії проти Ірану, ми вдаримо по всій його інфраструктурі”, – сказав він, додавши, що вчорашня атака була відповіддю на вбивство Ісмаїла Ханії (політичний лідер ХАМАСу), Хасана Насралли (лідер Хезболли) та Аббаса Нільфорушана (бригадний генерал КВІР).

Як відомо, ЦАХАЛ розпочав наземну операцію на півдні Лівану уночі 1 жовтня. Зазначається, що мета – знищити інфраструктуру угруповання “Хезболла” у цій частині Лівану, аби вони не змогли атакувати північну частину Ізраїля. У США підтримали право Ізраїлю на захист, однак стурбовані ризиком спалаху масштабної війни.

 

За даними КМВА, в українській столиці вкотре тимчасово погіршився стан якості повітря.  

На Волині правоохоронці завершили розслідування щодо злочинної групи, яка привласнила понад 2,2 млн грн бюджетних коштів, виділених на ремонт оборонних об’єктів. Обвинувальний акт направлено до суду.

Трьох підозрюваних у вибухах біля посольства Ізраїлю в Копенгагені затримала поліція Данії.

Сьогодні, 2 жовтня, відбудеться півфінал чемпіонату світу з футзалу, в якому збірна України зіграє проти Бразилії.

Вчені Національного інституту превентивних археологічних досліджень Франції, які проводили розкопки упродовж останніх п’яти років після пожежі у Соборі Паризької Богоматері, в одній із трун ідентифікували тіло французького поета доби Відродження Жоашена дю Белле.