Ізраїль закликав своїх громадян виїхати з Північного Кавказу

Джерело: МЗС Ізраїля

Після подій у Дагестані Ізраїль закликав своїх громадян виїхати з Північного Кавказу та утриматись від поїздок до цього регіону РФ.

У заяві мовиться, що ризик для громадян Ізраїлю на Північному Кавказі підвищений до максимального рівня після нещодавніх подій у Дагестані, на тлі війни та побоювань можливих нападів, масових заворушень і проявів насильства проти ізраїльських об’єктів.

Таким чином, ізраїльтян закликають виїхати з Республіки Адигея, Чечні, Дагестану, Інгушетії, Кабардино-Балкарії, Калмикія, Карачаєво-Черкесії, Північної Осетії-Аланії, а також Краснодарського і Ставропольського країв та міста Мінеральні Води.

Громадян Ізраїлю закликають уникати відвідування регіону, а тих, хто там перебуває там – залишити населені пункти якомога швидше.

Що передувало?

Вечері 29 жовтня сотні осіб зібралися в аеропорту столиці Дагестану перед прибуттям рейсу з Тель-Авіва. Учасники заворушень із палестинськими прапорами та плакатами прорвалися до літака та перевіряли машини, які виїжджають з аеропорту, щоб знайти “біженців з Ізраїлю”.

Поліція не перешкоджала діям натовпу, однак почала глушити зв’язок у районі аеропорту. Згодом мітингувальники почали закидувати росгвардію камінням. Після того як учасники акції прорвалися на злітну смугу, прибув спецназ. Міністр Дагестану з питань національної політики Енрік Муслімов та міністр у справах молоді Каміл Саїдов прибули на місце для переговорів.

  • Президент України Володимир Зеленський, на тлі антисемітських погромів в аеропорту РФ, заявив, що російська ненависть до інших націй глибоко вкорінена у систему.

Триває сімсот тридцять третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби відбулося 79 бойових зіткнень.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.