Ізраїль заявив про виявлення доказів розробки ХАМАСом крилатих ракет під керівництвом Ірану

Джерело: Times of Israel

Армія оборони Ізраїлю заявила про виявлення доказів того, що терористичне угруповання ХАМАС розробляло керовані крилаті ракети під керівництвом Ірану.

“Війська, які діють у місті Газа, виявили те, що, за твердженням ізраїльських військових, є технологічним обладнанням, в тому числі компонентами, які використовуються ХАМАСом для створення високоточних ракет. До цього часу вважалося, що терористичне угруповання не володіє такими можливостями”, – йдеться в матеріалі.

Як розповіли у виданні, нещодавно солдати бригади “Нахаль” та спецпризначенці здійснили рейд на об’єкт ХАМАСу в передмістях міста Газа Дарадж та Туффах та виявили шахту тунелю, що вела до підземного заводу з виробництва зброї.

За словами представників ЦАХАЛу, військові знайшли “компоненти, які доводять, що бойовики терористичної організації ХАМАС навчалися під керівництвом Ірану, як експлуатувати і створювати високоточні елементи та стратегічну зброю”.

Водночас Армія оборони Ізраїлю опублікувала зображення, як стверджується, ракетного двигуна та боєголовки крилатої ракети, розробленої ХАМАСом.

Фото: Israel Defense Forces

За даними агентства, ХАМАС володіє протитанковими керованими ракетами та невеликими за розмірами безпілотниками малого радіусу дії з вибухівкою, а також саморобними автономними підводними човнами, начиненими вибухівкою. Однак інформації про те, що це угруповання також має керовані ракети дальнього радіусу дії, раніше не було.

“Невідомо, чи ХАМАС коли-небудь застосовував свої керовані ракети, чи вони перебувають лише на стадії розробки”, – мовиться у статті.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.