Кабмін пропонує змінити перелік освітян і студентів, які не підлягають мобілізації
Джерело: Тарас Мельничук
Кабінет Міністрів України пропонує змінити перелік студентів та освітян, які можуть отримати відстрочки від призову на військову службу.
Уряд затвердив законопроєкт про внесення змін до статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо прав студентів та педагогів.
Від мобілізації пропонують звільнити:
- Учнів ПТУ та студентів коледжів, які вступили не пізніше ніж за рік до досягнення граничного призовного віку;
- Студентів університетів, які вперше здобувають освіту на певному рівні;
- Докторантів, інтернів та лікарів-резидентів, які вперше навчаються на відповідному рівні;
- Наукових, науково-педагогічних та педагогічних працівників, які працюють щонайменше на 0,75 ставки в закладах вищої, фахової передвищої, профтех, загальної середньої та позашкільної освіти, а також у наукових установах;
- Педагогів позашкільної освіти, які керують гуртками, якщо це їхнє основне місце роботи, на якій вони були працевлаштовані до початку 2025 року і мають навантаження не менш ніж 0,75 ставки.
Далі цей законопроєкт мають внести на розгляд до Верховної Ради.
- Кабінет міністрів України ухвалив постанову, що дозволяє підприємствам, які обслуговують об’єкти критичної інфраструктури в секторі життєзабезпечення, бронювати до 75% своїх працівників.
- Розброньовані медичні працівники призиватимуться до лав Збройних сил за контрактом тривалістю один рік.
- Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка надає цивільним, які перебували в полоні внаслідок російської агресії, право на відстрочку від мобілізації.
В’єтнамське порося, на ім’я Кабачок, був талісманом військових на фронті, але через небезпеку його відправили до притулку.
12 липня відзначають Всесвітній день бортпровідника, День різноколірних очей, День паперового пакета та Всесвітній день шашлику. Християни сьогодні вшановують мучеників Прокла та Іларія.
Джерело: Укргідрометцентр За даними синоптиків у суботу, 12 липня, частину областей накриють опади. Короткочасні опади…
Уночі 12 липня російські окупаційні війська масовано вдарили по українських містах ракетами і безпілотниками.
Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.