Кабмін затвердив план заходів щодо реалізації Стратегії кібербезпеки України: деталі
Джерело: Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України
Уряд затвердив план заходів щодо подальшої реалізації Стратегії кібербезпеки України на 2023-2024 роки.
Документ визначає завдання та заходи, спрямовані на досягнення цілей Стратегії, а також встановлює індикатори та строки їх виконання.
Основними напрямами роботи, відповідно до зазначеного плану, стануть:
- нормативно-правове забезпечення діяльності у сферах кібербезпеки, кіберзахисту та кібероборони;
- розвиток технологічної складової національної системи кібербезпеки;
- налагодження тіснішого співробітництва з міжнародними партнерами;
- розвиток організаційно-технічної моделі кіберзахисту;
- організація наукових досліджень у сфері кібербезпеки;
- посилення кіберзахисту об’єктів критичної інформаційної інфраструктури;
- налагодження процесу підготовки кадрів у сфері кібербезпеки.
Відповідно до цього розпорядження, залучені до реалізації плану державні органи мають подати до 15 червня та 15 грудня 2024 року інформацію про хід виконання плану з метою інформування Апарату РНБО та Кабінету міністрів України.
- Кіберпідрозділи Головного управління розвідки Міністерства оборони України здійснили успішну атаку на податкову систему РФ.
- Фахівець Урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA Назар Тимошик заявив, що наступного року Україна має бути готовою до більш складних кібератак з боку російського агресора, серед іншого – із застосуванням штучного інтелекту.
- Міністерство цифрової трансформації України та Європейська організація кібербезпеки (ECSO) уклали меморандум про співпрацю, який посилить кібербезпеку України.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.