Кабмін затвердив план заходів щодо реалізації Стратегії кібербезпеки України: деталі
Джерело: Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України
Уряд затвердив план заходів щодо подальшої реалізації Стратегії кібербезпеки України на 2023-2024 роки.
Документ визначає завдання та заходи, спрямовані на досягнення цілей Стратегії, а також встановлює індикатори та строки їх виконання.
Основними напрямами роботи, відповідно до зазначеного плану, стануть:
- нормативно-правове забезпечення діяльності у сферах кібербезпеки, кіберзахисту та кібероборони;
- розвиток технологічної складової національної системи кібербезпеки;
- налагодження тіснішого співробітництва з міжнародними партнерами;
- розвиток організаційно-технічної моделі кіберзахисту;
- організація наукових досліджень у сфері кібербезпеки;
- посилення кіберзахисту об’єктів критичної інформаційної інфраструктури;
- налагодження процесу підготовки кадрів у сфері кібербезпеки.
Відповідно до цього розпорядження, залучені до реалізації плану державні органи мають подати до 15 червня та 15 грудня 2024 року інформацію про хід виконання плану з метою інформування Апарату РНБО та Кабінету міністрів України.
- Кіберпідрозділи Головного управління розвідки Міністерства оборони України здійснили успішну атаку на податкову систему РФ.
- Фахівець Урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA Назар Тимошик заявив, що наступного року Україна має бути готовою до більш складних кібератак з боку російського агресора, серед іншого – із застосуванням штучного інтелекту.
- Міністерство цифрової трансформації України та Європейська організація кібербезпеки (ECSO) уклали меморандум про співпрацю, який посилить кібербезпеку України.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.