Канада розробляє план участі своїх військових у миротворчій місії в Україні
Джерело: CBC News
Командувач Об’єднаного оперативного командування Канади Стів Бойвін повідомив, що його країна розробляє план участі канадських військових у “коаліції охочих” в Україні.
За його словами, детальне планування потенційної миротворчої місії в Україні, як очікується, розпочнеться цього тижня серед західного військового командування.
Генерал-лейтенант вважає, що Канада зробить свій внесок з огляду на загальну нестачу військ.
“Я хочу підкреслити, що ми не знаємо, якими можуть бути умови такого припинення вогню. Тому ми опрацьовуємо низку припущень і розробляємо плани на випадок непередбачуваних обставин. Наша загальна мета — запропонувати варіанти тим, хто приймає рішення”, – сказав Бойвін.
На початку березня, перед федеральними виборами, міністр оборони Білл Блер заявив, що Канада “готова і здатна” надати війська у разі припинення вогню.
Наразі у Канаді готуються до виборів, і якщо новий уряд погодиться направити миротворців, він постане перед тим, що канадських військ буде не так уже й багато. Збройні сили країни намагаються поповнити свої ряди після пандемії COVID-19 та кризи сексуальних правопорушень, яка зачепила низку старших командирів.
Разом з тим, сотні канадських солдатів беруть участь у підготовці українських сил, нагадав генерал. За його словами, це триватиме і надалі. Наразі вивчається, як це вплине на потенційний миротворчий внесок Канади.
“Я дав своїй команді таку вказівку: почнімо з того, що ми вже маємо на місцях… У нас є оперативна група з більш ніж 400 осіб, які вже проводять навчання військовослужбовців Збройних сил України, і вони проводять це навчання у ближньому закордонні з різних напрямків. Отже, перший підхід, який ми обираємо, полягає у тому, чи можемо ми переформувати цю оперативну групую. Чи можемо ми використовувати тих людей, які вже є, щоб скоригувати наш внесок?” – висловився Бойвін.
Він сказав, що військові планувальники країн Альянсу почали вивчати розмір і склад потенційних миротворчих сил, а також те, наскільки добре вони мають бути озброєні.
- Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер запропонував створити “коаліцію охочих” для підтримки мирної угоди в Україні, проте ця ініціатива викликала значний скептицизм серед військових експертів.
- Дипломати з Пекіна звернулися до ЄС щодо участі у миротворчому контингенті в Україні.
- Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що його країна готова розгорнути війська в Україні у межах миротворчої місії після припинення вогню.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.