Канада виділяє 92 млн грн на посилення кібербезпеки України
Джерело: Міністерство цифрової трансформації
Канада виділяє Україні 92 мільйони гривень в межах нового пакета допомоги Талліннського механізму.
“Партнери виділяють новий пакет допомоги в межах Талліннського механізму — міжнародної ініціативи, яка координує допомогу від 12 країн у зміцненні кіберстійкості. Кошти спрямують на посилення захисту критичної інфраструктури, протидію кіберзагрозам, закупівлю обладнання та створення систем виявлення й запобігання атак”, – повідомили у Міністерстві цифрової трансформації.
Канадські партнери обрали шість проєктів для фінансування. Серед них:
- Державна судова адміністрація України;
- Чорнобильська АЕС;
- Державна прикордонна служба України.
Фінансування здійснюватиметься через U.S. Civilian Research & Development Foundation (CRDF Global) – організацію, що має досвід упровадження проєктів технічної допомоги в Україні.
“Сучасна війна триває не лише на полі бою, а й у кіберпросторі. Завдяки підтримці партнерів у межах Талліннського механізму ми ефективніше протидіятимемо кіберзагрозам, щоб цифрова держава працювала безперебійно, а українці користувалися онлайн-сервісами за будь-яких умов”, – наголосили у відомстві.
- 24 серпня президент Володимир Зеленський спільно з прем’єр-міністром Канади Марком Карні підписали План дій з реалізації Угоди про співробітництво у сфері безпеки між країнами, котрий визначає основні напрями та механізми реалізації двосторонньої співпраці у безпековій галузі.
За даними синоптиків, у неділю, 28 червня, в більшості областей України утримається спекотна погода.
Унаслідок російської атаки на Київ у ніч на 28 червня постраждало двоє людей. Найбільше пошкоджень зафіксовано в Дарницькому районі, де виникло кілька пожеж.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.
У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.