Канада виділить $541 млн на підтримку України та посилення трансатлантичної безпеки

Джерело: пресслужба уряду Канади

12 липня прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що перед обличчям безперервного жорстокого вторгнення Росії в Україну, члени Організації Північноатлантичного договору стоять разом з українським народом “стільки, скільки буде потрібно”.

Трюдо оголосив про додаткову підтримку Альянсу та України на саміті НАТО у Вільнюсі. Країни Альянсу зобов’язалися зміцнити можливості стримування та оборони НАТО та збільшити допомогу Україні.

Глава уряду Канади спільно з лідерами G7 підтвердили свою “непохитну відданість вільній, незалежній, демократичній та суверенній Україні”, здатній захистити себе та стримати майбутню агресію. Канада, США, Велика Британія, Франція, Німеччина, Італія, Японія та країни Європейського Союзу також оголосили про зобов’язання формалізувати свою постійну підтримку України через двосторонні довгострокові зобов’язання щодо безпеки.

На саміті Трюдо анонсував $541 млн нового фінансування для підтримки України і посилення трансатлантичної безпеки. Нове фінансування для України спирається на понад $8 млрд багатогранної допомоги, яку Канада погодила з початку 2022 року.

Канада продовжуватиме допомагати надавати Україні військову техніку та проводити навчання військовослужбовців. Прем’єр-міністр заявив, що країна має намір розширити військову підтримку та відповісти на прямий запит України, надавши додаткові камери для дронів. Канада також забезпечуватиме навчання та розбудову потенціалу українських військових у межах операції UNIFIER. Зокрема цього літа Королівський військовий коледж Сен-Жан прийме курсантів-офіцерів з України на інтенсивну тритижневу навчальну програму, розроблену в партнерстві з НАТО у межах Програми вдосконалення оборонної освіти (DEEP). Навчання базується на тренуваннях Збройних сил Канади (CAF) на підтримку України, які зараз проводяться у Великій Британії, Польщі та Латвії.

Крім того, прем’єр-міністр анонсував додаткові $48,8 млн до Комплексного пакету допомоги (CAP) Україні. Зауважується, що цей внесок, на додаток до $34,6 млн, оголошених у квітні 2023 року, підтримає надання Україні практичної допомоги НАТО нелетального характеру шляхом пожертвувань матеріалів, зокрема палива, мостового обладнання, пайків та першої допомоги. CAP надає Україні практичну підтримку та розбудову оборонного потенціалу, а Канада є одним із провідних учасників.

У пресслужбі нагадали, що Канада спільно з Бельгією, Данією, Люксембургом, Нідерландами, Норвегією, Польщею, Португалією, Румунією, Швецією та Великою Британією підписали заяву про створення коаліції для підготовки ВПС України з експлуатації та обслуговування винищувачів F -16.

Підписуючи заяву, Канада зобов’язується сприяти багатонаціональним зусиллям з підготовки українських пілотів, техніків і допоміжного персоналу для експлуатації та обслуговування винищувачів F-16, – мовиться у заяві.

Також прем’єр Канади оголосив про виділення Україні додаткової допомоги на кібербезпеку в розмірі $2,7 млн для протидії кіберзлочинності в умовах зростання ризиків і загроз.

12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України. У документі наголошується, що лідери підтверджують непохитну відданість стратегічній меті створення вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію.

Згодом Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція спільно заявили, що долучаються до декларації країни G7 стосовно гарантій безпеки для України.

  • 11 липня країни-члени НАТО узгодили спільне комюніке щодо України на саміті у Вільнюсі. У НАТО запевнили, що запросять Україну до Альянсу, коли країни-члени погодяться, і усі умови будуть виконані.
  • Своєю чергою, глава НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що Україна стане членом НАТО в майбутньому, і що процес членства країни перейде з двоетапного на одноетапний.
  • Міністри культури Латвії, Литви, Естонії, Польщі й України, а також представник ЮНЕСКО взяли участь у круглому столі в Ризі, після якого була підписана Спільна декларація щодо посилення захисту та відновлення культурної спадщини України в контексті міжнародного співробітництва.
  • Глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс підтримуватиме Україну “стільки, скільки буде потрібно”, зауваживши, що тепер наша країна – “рівна” з країнами-членами.

Часто, отримуючи офіційне сповіщення про зникнення близької людини безвісти, родичі зневірюються, вважаючи це фактично підтвердженням…

Російське військове командування відправило комісію в 1196-й мотострілецький полк, розташований на території окупованої Херсонщини.

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш обурився через червоно-чорні прапори УПА на поставлених Польщею бронетранспортерах.

Упродовж минулої доби, 20 грудня, окупанти завдали понад 300 ударів по 16 населених пунктах Запорізької області. Внаслідок цього постраждали 7 людей.

На Харківщині українські оборонці вперше провели наземну атаку, використовуючи безпілотні наземні транспортні засоби (UGV) та безпілотники (FPV) замість піхоти.