Кандидат у президенти Румунії Джеорджеску назвав Україну «вигаданою державою»: реакція МЗС
Джерело: Європейська правда, МЗС України
Ультраправий проросійський кандидат в президенти Румунії Калін Джеорджеску назвав Україну “вигаданою державою”, а поділ країни між сусідніми державами “неминучим”.
“Світ змінюється. Кордони будуть змінюватися. Ба більше – якщо кордони зміняться, то де будемо ми? У нас є Північна Буковина – інтерес. У нас є Буджак, у нас є Північний Марамуреш – правильно? Від колишнього… як воно називалося… Закарпаття! Є ще угорці… Львів, який залишиться з поляками, і Малоросія…” – заявив політик.
За його словами, він переконаний у розділі України.
“На сто відсотків, так і буде. Ну, у них немає іншого шляху! Дорога до чогось подібного неминуча. Україна – це вигадана держава. Це Українська Радянська Соціалістична Республіка!” – каже Джеорджеску.
У відповідь речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий сказав, що такі заяви кандидата в президенти Румунії ставлять під сумнів його незалежність.
“На тлі таких заяв абсурдно виглядають спроби Каліна Джеорджеску позиціонувати себе як “незалежного” політика: озвучені ним тези повністю тотожні тезам російської пропаганди, що вказує на повну залежність від господарів у Москві”, – відповів він на слова румунського політика.
Крім того, речник нагадав, що такі заяви зазіхають на суверенітет та територіальну цілісність України, суперечать міжнародним нормам, Статуту ООН, а також базовим демократичним цінностям.
- Калін Джеорджеску, відомий проросійською та ультраправою позицією, залишається найпопулярнішим кандидатом на посаду президента Румунії перед повторними виборами у травні. Про це свідчать дані останнього опитування громадської думки.
- Прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку оголосив про запровадження штрафів для соціальних мереж, які підтримують окремих кандидатів на президентських виборах. Санкції можуть сягати 5% від обороту компаній, що у випадку великих корпорацій обчислюється мільярдами євро.
- Європейська комісія надіслала TikTok запит на інформацію відповідно до Закону про цифрові послуги (DSA) у зв’язку з підозрою про вплив на президентські вибори в Румунії через цю платформу.
Агентство Reuters повідомило, що Україна та Європа не підтримують деякі пропозиції США щодо припинення російсько-української війни і натомість висунули власні пропозиції, зокрема щодо територіальних та санкційних питань.
Воюючи проти України загинув син заступниці директора відділу ЦРУ з цифрових інновацій Джуліан Глосс.
У Павлограді на Дніпропетровщині продовжує зростати кількість постраждалих унаслідок атаки російського БпЛА.
В Грузії голова владної партії “Грузинська мрія” Іраклій Гарібашвілі залишає посаду і йде з політики.
ЗМІ опублікували вимоги України, які складаються з п’яти пунктів, щодо укладання мирної угоди про припинення війни. Зазначається, що вони суттєво відрізняються від того, що пропонують у своїй угоді США.