Канни – 2024: як фільм польського режисера про Путіна став тріумфатором ще до прем’єри

Джерело: Variety, The Times of India, South China Morning Post

Польський режисер Патрік Вега створив фільм за допомогою штучного інтелекту, головним героєм якого став російський президент Володимир Путін. Свою стрічку режисер презентував у межах Каннського кінофестивалю.

Як пише Variety, картина розповідає про 60 років життя російського диктатора. У фільмі зображені різні події з життя Путіна, зокрема його дитинство та шлях до президентства, а також початок війни в Україні.

У трейлері ж Путіна показали у брудному підгузку, як він бере участь у бойових мистецтвах та протистоїть Борису Єльцину.

Вега зазначив, що концепція байопіка виникла в перші дні російського вторгнення в Україну у 2022 році. Спочатку режисер планував зняти фільм про російську мафію, але змістив фокус на того, кого вважав “найбільшим гангстером”.

На запитання журналістів, чи не боїться режисер погроз та репресій з боку диктатора, Вега заявив, що “це Путін має його боятися”.

Для створення картини та образу Путіна Вега використав комп’ютерну графіку та штучний інтелект. Технологія ґрунтується не на використанні реальних світлин, а на створенні віртуального актора.

“Для максимального наближення до образу диктатора нам потрібен був Путін, а не актор з гримом”, – зазначив Вега.

За словами режисера, стрічка має “щасливий кінець” – наприкінці фільму російський диктатор помирає.

Вега наголосив, що головна місія фільму полягає у розвінчанні образу диктатора та “зменшенні страху і невпевненості, які визначають наш час”. Бюджет кіно склав 14 мільйонів доларів.

Цікаво, що фільм став тріумфатором ще до фестивальної прем’єри. Стрічку “Путін” вже придбали 50 країн світу.

Стрічка з’явиться на кіноекранах США, Канади, у європейських країнах та в Азії. “Путін” вийде в прокат 26 вересня.

Уночі 21 червня російські окупаційні війська випустили по Україні чотири ракети. Усі вдалось збити.

21 червня відзначають Міжнародний день йоги, Всесвітній день гідрографії, Всесвітній день гуманізму, Всесвітній день жирафа, Всесвітній день рукостискання, Свято музики, Міжнародний день скейтбордингу та День денного світла. Християни сьогодні вшановують мученика Юліана Тарсійського.

За даними синоптиків у п’ятницю, 21 червня, в Україні очікується суха та тепла погода.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.