Кількість нещасних випадків на промислових об’єктах РФ зростатиме – британська розвідка

Джерело: Міноборони Великої Британії

Британські розвідники прокоментували вибух на ракетному заводі РФ в Іжевську. На думку фахівців, Україна не причетна до цього, а ймовірною причиною вибуху може бути перевантаженість та втома персоналу.

Вибух на російському заводі стався під ранок 7 лютого. Завод, де виготовляють балістичні ракети – зокрема “Іскандери”, якими окупанти обстрілюють Україну – розташований фактично у центральній частині РФ.

Спершу повідомлялось, що вибух стався через помилку одного з працівників, та згодом російське пропагандистське видання ТАСС повідомило, що причина інциденту – “планові випробування” ракетних двигунів.

Розвідники вважають, що Україна – яка останнім часом атакує об’єкти на території РФ за допомогою дронів – навряд чи причетна до інциденту з заводом, оскільки він – за 1200 км від кордону.

“Це щонайменше 5-й незрозумілий вибух на військовому промисловому заводі за чотири місяці. Серед попередніх вибухів – 15 січня на хімзаводі ім. Каменського у Ростові, 26 листопада 2023 року – вибух на Челябінському танковому заводі, 10 листопада 2023 року – вибух на пороховому та боєприпасному заводі у Котовську та 31 жовтня 2023 року – вибух у Солікамську”, – нагадали фахівці.

Найімовірніша версія вибухів – недбале поводження та зберігання легколетких, горючих та вибухонебезпечних матеріалів.

Також фахівці відзначили тиск на робітників з боку вищого керівництва країни, яке вимагає збільшення обсягів виробництва військової промисловості для підтримки війни проти України. Через це заводи, ймовірно, працюють цілодобово, незважаючи на втому персоналу.

“Підвищені вимоги до виробництва, найімовірніше, призведуть до збільшення кількості нещасних випадків на виробництвах у майбутньому”, – резюмували розвідники.

  • За словами речника Військово-морських сил України Дмитра Плетенчука, на момент повномасштабного вторгнення в Україну російський Чорноморський флот налічував близько 80 бойових одиниць. Сили оборони вже завдали російському флоту значних втрат.

Нове дослідження показало, що дотримання здорового способу життя може знизити ризик виникнення синдрому подразненого кишечника (СПК).

Посли Європейського союзу затвердили новий пакет санкцій проти Росії. Зазначено, що він має зменшити доступ РФ до дронів.

В середу, 21 лютого, в Індії поліція застосувала сльозогінний газ, щоб розігнати тисячі протестуючих фермерів, які намагалися відновити марш до Нью-Делі.

Очікується, що до літа цього року чотири українських льотчики завершать навчання на винищувачах F-16. За словами речниці Національної гвардії Арізони, військові розпочали підготовку на базі 162-го винищувального крила в Тусоні у середині жовтня.

У звіті Королівського Об’єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI) зазначено, що Росія відновлює свої зусилля з дестабілізації європейських країн і створення стратегічної загрози членам НАТО.