Кількість вчених у Росії впала до історичного мінімуму
Джерело: росЗМІ
Російська наука продовжує втрачати кадри на тлі скорочення бюджетного фінансування та масового виїзду вчених за кордон.
Станом на початок 2024 року в країні залишилося 338,9 тисячі дослідників, що випливає зі статистичного збірника “Індикатори науки” Інституту статистичних досліджень і економіки знань НДУ ВШЕ. Проти 2021 року кількість учених у наукових організаціях та вишах РФ скоротилася ще на 1,8 тисячі, з 2020-го — на 7,6 тисячі, а з 2015-го — на 40,5 тисячі (11%).
Після розпаду СРСР Росія мала майже 1 мільйон вчених, посідаючи перше місце у світі за чисельністю наукових кадрів. До 1995 року їхня кількість зменшилася до 518,7 тисячі, до 2000-го — до 426 тисяч, а ще через десять років — до 368,9 тисячі. На початку 2010-х, на тлі високих цін на нафту та зростання витрат на науку, показник незначно зріс (до 379 тисяч), однак, після вторгнення в Україну впав до історичного мінімуму.
Зменшується також кількість винаходів: у 2010–2023 роках кількість патентних заявок у Росії впало на 38% — з 42,5 тисячі до 26,7 тисячі на рік.
Фінансування науки у реальному вираженні (з урахуванням інфляції) скоротилося на 14% у порівнянні з 2015 роком. Додатковим ударом стала війна з Україною: з країни виїхали щонайменше 2,5 тисячі вчених, з яких понад 800 мали міжнародне визнання та публікації у провідних наукових журналах.
За оцінками засновника програми етнічних досліджень у Європейському університеті в Санкт-Петербурзі Дмитра Дубровського, Росія втратила 7-8 тисяч учених.
- Переважна більшість українців вважають, що включно усі росіяни відповідальні за агресію проти України – таку думку поділяють 76% українців, не згодні з нею 20% респондентів.
- У дитячих садках Забайкальського краю РФ почнуть викладати курс “Семьеведение”. Дітям розповідатимуть про так звані російські “сімейні цінності” та роль родини в суспільстві.
- Згідно з офіційними даними, опублікованими в понеділок, за перші шість місяців цього року в Росії зафіксовано найнижчий рівень народжуваності з 1999 року.
У ЦПД зреагували на заяву американського журналіста Такера Карлсона про те, що Україна продає 50% отриманої від США зброї мексиканським картелям.
За даними синоптиків у вівторок, 11 лютого, в Україні хмарно з проясненням та без опадів.
Уночі російські окупанти атакували енергетичні об’єкти України. Впроваджено екстрені графіки відключень електроенергії.
Республіканець Еддісон Ґрейвз “Джо” Вілсон-старший має намір внести на розгляд закон про новий ленд-ліз для України, який дозволить Дональду Трампу надавати потрібне озброєння.
У Швейцарії засудили 58-річного чоловіка за насильство над власною кішкою, яке він зняв на відео та опублікував в інтернеті.