Кім Чен Ин відкриє музей так званих «подвигів» військових КНДР в Україні

Джерело: kcna

Глава Північної Кореї Кім Чен Ин заявив про початок зведення музею у Пхеньяні на честь військовослужбовців армії КНДР, котрі, за його словами, “звільненні Курської області Росії”.

Так, 23 жовтня відбулася урочиста церемонія початку будівництва музею. На заході були керівники партії, уряду та відомств, а також посол РФ Олександр Мацегора та співробітники російського посольства.

Музей стане новим символом підтримки Пхеньяном російської агресії проти України.

Також Кім зустрівся з учасниками бойових дій, які одужали після лікування від отриманих на війні поранень.

У промові північнокорейський правитель вкотре заявив розповів, що його війська спільно з росіянами у Курській області нібито “розгромили лютих неонацистів, вселивши страх у табір прихильників старого світового порядку”.

Окрім того, Кім Чен Ин додав, що бойове братерство між його країною та Росією “безперервно розвиватиметься”.

Він зауважив, що виклики з боку “домінування і тиранії” не повинні заважати розвитку відносин між Північною Кореєю та Росією.

Цей захід став одним з багатьох, на яких КНДР прославляє своїх солдатів, які воювали на боці РФ у російсько-українській війні.

КНДР відправила Росії не лише своїх військових, а й боєприпаси і ракети.

За оцінками України та Південної Кореї, КНДР відправила РФ понад 10 000 солдатів в обмін на економічну та військово-технічну допомогу. За даними південнокорейської розвідки, у боях проти України загинуло близько 2 000 північнокорейців.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.