Кіпр робить «надзвичайно важливий» внесок у посилення санкцій проти РФ, – посол України
Джерело: Reuters
Посол України в Республіці Кіпр Руслан Німчинський заявив, що Кіпр робить “надзвичайно важливий” внесок у посилення санкційного тиску на РФ.
“Підтримка та внесок Кіпру в посилення санкційного тиску на Росію є надзвичайно важливими. Ключовим показником у цьому питанні є те, що Кіпр підтримує та реалізує міжнародні санкції та обмеження проти Росії, запроваджені ЄС. Також позитивно, що Кіпр ніколи не стояв на шляху посилення санкцій або опрацювання нових пакетів санкцій”, – сказав Німчинський.
Уряд Кіпру заявив, що він “не терпить” порушення санкцій і отримує технічну допомогу від Сполучених Штатів, щоб закрити будь-які потенційні лазівки.
“Ми впевнені, що зусилля уряду Кіпру та підтримка міжнародних партнерів посилять ефективність санкцій”, – додав Німчинський.
Також зазначимо, що Кіпр прийняв понад 20 000 переміщених українців, а також запропонував навчання з розмінування для українських військових.
- 2 листопада президент Володимир Зеленський повідомив про приєднання Кіпру до Вільнюської декларації G7 стосовно гарантій безпеки для України.
- Розслідування Cyprus Confidential під керівництвом ICIJ показує, як ця країна-членкиня ЄС підтримувала фінансову машину Кремля, переміщуючи величезні суми для олігархів, зокрема вже після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.