Кіт Келлог запевнив, що Трамп не йтиме на поступки Путіну щодо України

Джерело: Кіт Келлог в інтерв’ю Fox News

Спецпредставник Дональда Трампа з питань російсько-української війни Кіт Келлог наголосив, що майбутній президент США не піде на поступки Кремлю у питанні України.

За словами Келлога, Трамп прагне якнайшвидше завершити російсько-українську війну, але не шляхом поступок президенту РФ Володимиру Путіну.

“Я думаю, люди повинні знати, що він не намагається дати щось Путіну чи росіянам. Він намагається врятувати Україну та зберегти її суверенітет, і він хоче впевнитись, що це (мир) буде справедливо і чесно”.

Щобільше, Келлог вважає реалістичним завершення війни протягом 100 днів з моменту інавгурації Трампа, яка відбудеться 20 січня0 і саме таку мету він собі поставив. За словами спецпредставника, Трамп розуміє, що “це важко”, але він “відданий цій справі”.

“У мене мало часу. У нього теж мало часу, тому що він хоче закінчити (війну) якнайшвидше”.

На думку Келлога, чи не найбільшою помилкою чинного президента США Джо Байдена було те, що він відмовлявся від перемовин з Путіним.

Натомість адміністрація Трампа “планує створити умови”, аби майбутній лідер США міг спілкуватись як з Путіним, так і з президентом України Володимиром Зеленським, і в результаті цих розмов вони дійшли до якогось рішення у найближчій перспективі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 січня. Ситуація на Покровському і Курському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля.

13 січня, в останній тиждень на посаді президента США Джо Байден виступив з промовою про свою зовнішньополітичну спадщину. Під час своєї промови Байден виокремив події в Україні, нагадавши главі РФ Володимиру Путіну, що попри цілі його повномасштабного вторгнення, він не зміг досягти бажаного.

Кабінет Міністрів спрямував з резервного фонду держбюджету додаткові 5 млрд грн на реалізацію програми “Зимова єПідтримка”, повідомив глава уряду Денис Шмигаль.

13 січня 2010 року Апеляційний суд Києва визнав Йосипа Сталіна та низку інших радянських керівників винними в організації Голодомору 1932–1933 років, що призвів до масової загибелі українців. У списку винних також фігурували В’ячеслав Молотов, Лазар Каганович, Павло Постишев, Станіслав Косіор, Влас Чубар і Мендель Хатаєвич.

Українські військові здійснили високоточний авіаудар по командному пункту 2-ї загальновійськової армії Росії в тимчасово окупованій Новогродівці Донецької області.