КНДР розширює завод, де виробляють балістичні ракети, які залучає Росія на війну – Reuters

Джерело: Reuters

Північна Корея розширює завод, на якому виробляють ракети, подібні до тих, що використовує Росія у війні проти України. Американські дослідники з Центру нерозповсюдження Джеймса Мартіна (CNS) зробили висновок про це, аналізуючи супутникові знімки.

На них дослідники побачили будівництво нових споруд на заводі, відомому як “11 лютого”. Об’єкт розташовано у місті Хамхунг на східному узбережжі країни. Зображення, отримані компанією Planet Labs у жовтні, показують нову складальну будівлю, житлові приміщення для працівників та модернізацію підземних об’єктів заводу.

Фото: Planet Labs PBC / Handout / Reuters

Експерти вважають, що ці зміни дозволять значно збільшити потужності заводу. Саме тут виготовляють твердопаливні балістичні ракети KN-23, які летять на низькій траєкторії, завдяки чому можуть уникати систем протиповітряної оборони. Це робить їх зручними для російських військ, які використовують подібні боєприпаси під час атак на Україну.

Хоча і Росія, і Північна Корея заперечують постачання зброї для війни в Україні, західні експерти вважають, що допомога Північної Кореї може зменшити навантаження на російську військову промисловість. За словами дослідника Сема Лейра, нова будівля об’єкта менша за основний корпус, але її розширення дозволить випускати більше ракет.

Ще одна південнокорейська компанія, яка займається супутниковими знімками, SI Analytics, підтвердила, що будівництво на заводі “11 лютого” йде швидкими темпами. Зокрема з новими спорудами, які можуть приховувати виробничу діяльність від супутників.

Крім того, розширюється і сусідній завод Vinalon, де, ймовірно, виробляють паливо для ракет. Експерти припускають, що це розширення дозволить Північній Кореї збільшити виробництво необхідних компонентів для своєї ракетної програми.

Фото: Planet Labs PBC / Handout / Reuters

Уряди США, України та Південної Кореї також повідомляють, що понад 10 тисяч північнокорейських військових розміщено у Курському районі Росії, де нещодавно Україна провела транскордонний наступ. За даними південнокорейського чиновника, ці війська приєдналися до російських повітряно-десантних та морських підрозділів, а деякі з них уже брали участь у боях.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.