КНДР розширює завод, де виробляють балістичні ракети, які залучає Росія на війну – Reuters
Джерело: Reuters
Північна Корея розширює завод, на якому виробляють ракети, подібні до тих, що використовує Росія у війні проти України. Американські дослідники з Центру нерозповсюдження Джеймса Мартіна (CNS) зробили висновок про це, аналізуючи супутникові знімки.
На них дослідники побачили будівництво нових споруд на заводі, відомому як “11 лютого”. Об’єкт розташовано у місті Хамхунг на східному узбережжі країни. Зображення, отримані компанією Planet Labs у жовтні, показують нову складальну будівлю, житлові приміщення для працівників та модернізацію підземних об’єктів заводу.

Фото: Planet Labs PBC / Handout / Reuters
Експерти вважають, що ці зміни дозволять значно збільшити потужності заводу. Саме тут виготовляють твердопаливні балістичні ракети KN-23, які летять на низькій траєкторії, завдяки чому можуть уникати систем протиповітряної оборони. Це робить їх зручними для російських військ, які використовують подібні боєприпаси під час атак на Україну.
Хоча і Росія, і Північна Корея заперечують постачання зброї для війни в Україні, західні експерти вважають, що допомога Північної Кореї може зменшити навантаження на російську військову промисловість. За словами дослідника Сема Лейра, нова будівля об’єкта менша за основний корпус, але її розширення дозволить випускати більше ракет.
Ще одна південнокорейська компанія, яка займається супутниковими знімками, SI Analytics, підтвердила, що будівництво на заводі “11 лютого” йде швидкими темпами. Зокрема з новими спорудами, які можуть приховувати виробничу діяльність від супутників.
Крім того, розширюється і сусідній завод Vinalon, де, ймовірно, виробляють паливо для ракет. Експерти припускають, що це розширення дозволить Північній Кореї збільшити виробництво необхідних компонентів для своєї ракетної програми.

Фото: Planet Labs PBC / Handout / Reuters
Уряди США, України та Південної Кореї також повідомляють, що понад 10 тисяч північнокорейських військових розміщено у Курському районі Росії, де нещодавно Україна провела транскордонний наступ. За даними південнокорейського чиновника, ці війська приєдналися до російських повітряно-десантних та морських підрозділів, а деякі з них уже брали участь у боях.
- Північна Корея передала Росії приблизно 50 самохідних артилерійських установок (САУ) та 20 модернізованих реактивних систем залпового вогню (РСЗВ), про що повідомляє Financial Times з посиланням на дані, отримані від української розвідки.
- За оцінками Південної Кореї, КНДР відправила до РФ понад 10 000 своїх військових, які будуть залучені до війни проти України. Значна частина з них – вже у прифронтових районах, зокрема на Курщині.
За словами аналітиків, угода про припинення вогню в Україні або мирна угода повинна включати надійні механізми моніторингу, але поки що неясно, які саме механізми може запропонувати Захід.
Пізно ввечері 13 квітня російські війська здійснили масований обстріл Одеси. Внаслідок чергової атаки дронів поранень зазнали п’ятеро осіб.
Підручник з історії для 11 класу, котрий днями викликав хвилю критики через опис президентства Володимира Зеленського та повномасштабної війни, ймовірно, містить продиктовані наративи у вигляді рекомендацій щодо викладення інформації. Про це стало відомо під час відкритої дискусії між авторами підручника та його критиками.
Після російської ракетної атаки у Сумах 13-річний підліток, попри те, що зазнав осколкових поранень, врятував пасажирів палаючого автобуса.
У Генеральному штабі ЗСУ прокоментували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 квітня. Найбільш активно ворог діє на Покровському напрямку. На даний час загалом відбулося 117 бойових зіткнень.