КНДР також ратифікувала договір про стратегічне партнерство з Росією
Джерело: Reuters
Північна Корея ратифікувала договір про взаємну оборону з Росією, підписаний лідерами двох країн у червні, який закликає кожну сторону прийти на допомогу іншій у разі збройного нападу.
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин підписав указ про ратифікацію угоди в понеділок, 11 листопада, і вона набуде чинності, коли обидві сторони обміняються ратифікаційними грамотами.
Президент Росії Володимир Путін також підписав договір, який передбачає, що дві країни повинні “негайно надати військову та іншу допомогу, використовуючи всі наявні засоби”, якщо одна зі сторін перебуває у стані війни.
Кім уклав угоду з Путіним на саміті в червні.
За даними західних ЗМІ та офіційних осіб, до Росії з Північної Кореї вже було направлено близько десяти тисяч військових для участі у війні проти України. За повідомленням української розвідки, Збройні сили України вже вступали в бій із підрозділами з КНДР на території Курської області Росії. Президент України Володимир Зеленський підтвердив втрати серед північнокорейських сил.
У НАТО засудили активізацію військового співробітництва між Росією та Північною Кореєю. В Альянсі заявили, що залучення північнокорейських військ до війни проти України є небезпечною ескалацією конфлікту, яка порушує резолюції Ради Безпеки ООН та викликає значне занепокоєння міжнародної спільноти.
- Друга партія північнокорейських солдатів незабаром вирушить до Росії, згідно з документами південнокорейської розвідки.
- Зауважимо, за даними Національної розвідувальної служби Південної Кореї (NIS), раніше КНДР вирішила відправити на допомогу РФ у війні проти України 12 000 своїх військових.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.