Книжкове видавництво «Орієнтир», засноване ветеранами Азову, стало частиною RAINSHOUSE

Сьогодні, 14 жовтня 2023 року, чинна керівниця видавництва “Орієнтир” Ольга Кравченко та засновник RAINSHOUSE Олексій Рейнс підписали документ “Імплементація меморандуму ОРІЄНТИР-RAINSHOUSE”, який завершив обʼєднання двох проєктів.

За словами підписантів, “Орієнтир”, як перше видавництво, засноване ветеранами новітньої російсько-української війни, продовжить існувати як окремий бренд в межах структури RAINSHOUSE.

Останнє спільне фото “Консула” з “Круком”, зроблене 23 лютого 2022 на базі Азову в Києві. Як розповів Буквам Олексій Рейнс, наступного дня вони вже разом були в одному підрозділі, але не фотографувались разом, бо було не до того; через три тижні Микола Кравченко загинув

Заяви про об’єднання як від RAINSHOUSE, так і “Орієнтир” вже опубліковані на їхніх офіційних ресурсах.

Команда RAINSHOUSE гідно продовжить справу Миколи Кравченка та поведе “Орієнтир” у майбутнє“, – йдеться у заяві.

Видавництво “Орієнтир” було засновано ветеранами батальйону Азов – Миколою Кравченком та Марком Мельником у 2015 році. Першочергово воно спеціалізувалось на створенні прикладної навчальної літератури для бійців, згодом розширило свою діяльність. 

Під керівництвом Миколи Кравченка “Орієнтир” надрукував багато суспільно-важливих праць, таких як фотокниги спогадів “Визволення Маріуполя”, “Широкинська операція” та “День Провокатора”, а також культові роботи з теорії та практики українського націоналізму.

“Крук” і книги, джерело: особистий архів

Життя Миколи Кравченка перервалось 14 Березня 2022 року під час оборони Києва. Головного редактора “Орієнтиру” було вбито росіянами біля села Горенка, де доброволець Азова виконував одне з бойових завдань разом зі своїм адʼютантом.

Крук за кілька днів до загибелі, джерело: приватний архів

Видавництво “Орієнтир” успадкувала Ольга Кравченко – дружина загиблого військового, яка тривалий час обіймала в компанії посаду редактора.

Задля збереження творчої та видавничої спадщини Миколи вона прийняла рішення повністю передати “Орієнтир” – бренд та структуру – засновнику RAINSHOUSE Олексію Рейнсу (позивний “Консул) як акт ідеологічної спадкоємності проєкту.

Книжкове видавництво для Миколи завжди було інструментом ідеологічного виховання нових поколінь українців. Друг Консул поділяє ті ж цінності та має знання, аби втілити плани Миколи в життя – так, як вони їх обговорювали. Орієнтир отримає нове життя та ще раз послужить справі національного відродження

– коментар Ольги Кравченко, станом на зараз – військовослужбовиці Патронатної служби Азову. 

Ольга Кравченко

RAINSHOUSE – організація, створена у 2020 році за ініціативою письменника Олексія Рейнса. Вона веде різні напрями діяльності та обʼєднує в собі видавництво книг, дискусійний клуб та центр ідеологічного забезпечення при військових підрозділах.

До розвитку видавництва “Орієнтир” я долучився ще в 2016 році. Працював і з Вирієм (Марко Мельник – прим. ред.), і з Круком (Микола Кравченко – прим. ред.), який був головним драйвером та душею цього проекту. Продовжити справу життя мого друга – це справа честі.

– коментар Олексія Рейнса (позивний “Консул”), зараз – військовий Третьої штурмової бригади. 

Олексій Рейнс, джерело: особистий архів

14 Жовтня 2021 року “Орієнтир” та RAINSHOUSE підписали Меморандум про стратегічне партнерство, а два роки потому  – 14 Жовтня 2023 року – в цей же день розширили його дію та обʼєднали проєкти.

Джерело: особистий архів

У RAINSHOUSE наголошують, що поки Олексій знаходиться на військовій службі, його участь зведеться з координації. Видавничою роботою займеться команда самої компанії під керівництвом головної редакторки Вікторії Рейнс, яка після демобілізації з лав полку ССО АЗОВ-Київ взяла на себе операційне управління над RAINSHOUSE.

Маємо два пріорітетних завдання. Перше – забезпечити розповсюдження вже наявних книг “Орієнтиру”, друге – створити нові книги, гідні цього бренду. В планах видати фотозбірку спогадів “Оборона Азовсталі” та комікс “Чорний Клин”, сценарій до якого написав сам Микола Кравченко незадовго до своєї загибелі

– коментар Вікторії Рейнс, зараз – головної редакторки RAINSHOUSE. 

Головна редакторка Вікторія Рейнс, джерело: особистий архів

Головним сайтом оновленої структури стане вебресурс www.rainshouse.com 

Нові анонси та продаж вже наявних книг будуть проходити там.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України. 

Внаслідок російської атаки по гіпермаркету у Харкові станом на зараз відомо про двох загиблих та 24 поранених. Наразі щонайменше 15 людей не виходять на звʼязок.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час поїздки на східний фронт передав інженерному полку та одній з артилерійських бригад екскаватори для фортифікаційних робіт.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що в гіпермаркеті у Харкові, який нещодавно атакували росіяни, могли перебувати понад 200 людей.