Колишній віцепрезидент США порівняв адміністрацію Трампа нацистською Німеччиною
Джерело: The Guardian
Колишній віцепрезидент США Альберт Гор під час виступу щодо змін клімату порівняв адміністрацію президента Дональда Трампа з раннім підйомом нацистської Німеччини.
За словами Гора, чинна влада у США “намагається створити свою власну бажану версію реальності”, яка схожа з нацистською партією Німеччини у 1930-х роках.
“Я чудово розумію, чому неправильно порівнювати Третій рейх Адольфі Гітлера з будь-яким іншим рухом. Це було унікальне зло, крапка. Я розумію. Але з історії цього зла є важливі уроки”.
Гор також розкритикував Трампа за те, що він зупиняє перехід на зелену енергетику на тлі надзвичайної ситуації з кліматом.
Колишній віцепрезидент США не перший, хто останніми тижнями критикує адміністрацію Трампа. Раніше нову політику США публічно засудили троє колишніх президентів США – Джо Байден, Барак Обама та Білл Клінтон. Але варто зауважити, що жоден з них прямо не називав імені чинного глави держави.
ДОВІДКА: Альберт Гор — американський політик, екологічний активіст та лауреат Нобелівської премії миру.
Він є представником Демократичної партії США та обіймав посаду віцепрезидента Сполучених Штатів Америки з 1993 по 2001 рік у роки президентства Білла Клінтона. Раніше він також був членом Палати представників (1977–1985) і сенатором від штату Теннессі (1985–1993).
Після завершення політичної кар’єри Альберт Гор зосередився на питаннях зміни клімату та захисту довкілля. У 2006 році він випустив документальний фільм “Незручна правда” (An Inconvenient Truth), який здобув популярність у всьому світі та привернув широку увагу до проблеми глобального потепління.
У 2007 році Гор отримав Нобелівську премію миру разом із Міжурядовою групою експертів зі зміни клімату (IPCC) за зусилля в поширенні знань про кліматичні зміни.
Він також є засновником організації The Climate Reality Project, яка займається просвітницькою діяльністю у сфері екології.
- Група активістів і політичних діячів, зокрема республіканців, написала відкритий лист із критикою на адресу Трампа у відповідь на президентські меморандуми від 9 квітня.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.