Колишнього правоохоронця підозрюють у незаконному збагаченні на 33 млн грн

Джерело: Офіс Генпрокурора

Колишнього заступника начальника Головного управління Нацполіції у Дніпропетровській та Кіровоградській областях підозрюють у незаконному збагаченні, підробці документів та їх використанні. За версією слідства, він набув активів на понад 33 млн грн, оформлюючи їх на родичів.

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора колишньому заступнику начальника Головного управління Нацполіції у Дніпропетровській та Кіровоградській областях повідомлено про підозру у незаконному збагаченні, організації підроблення офіційних документів та їх використанні (ст. 368-5, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358 КК України), – зазначили у повідомленні.

Згідно з даними слідства, експосадовець, будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави, у 2019-2023 роках набув необґрунтовані активи більше ніж на 33 млн грн.

Мовиться про 21 квартиру, 2 паркомісця та 2 автомобіля, один з яких преміум-класу. Всі ці активи він оформлював на близьких осіб – мати, тещу та інших родичів. Враховуючи, що ці особи не мали офіційних прибутків для придбання такого майна, щоб створити видимість легальності їх походження, використовувались підроблені документи щодо нібито отримання позик від третіх осіб.

У межах розслідування кримінального провадження про підозру повідомили ще п’ятьом особам, котрі сприяли експосадовцю у вчиненні зазначених злочинів.

  • Правоохоронці виявили, що посадовець придбав нерухомість і транспортні засоби на суму близько 55 млн грн, що значно перевищує його законно отримані доходи. Фігуранту справи загрожує до 10 років ув’язнення.
  • НАБУ завершило розслідування щодо голови АМКУ за незаконне збагачення на 72 млн грн.
  • Колишнього військкома Одеського ОТЦК судитимуть за незаконне збагачення.
  • Заступник Генпрокурора виявився мільйонером на незаконні кошти.

23 червня відзначається Всесвітній день інформаторів, Міжнародний Олімпійський день, День державної служби ООН, Міжнародний день жінок в інженерії. У церковному календарі – день пам’яті святої мучениці Агрипини.

За даними синоптиків у вівторок, 23 червня, у низці областей очікуються опади.

Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.

Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.

Федеральний суд у Вашингтоні заблокував адміністрації Дональда Трампа використання оновленої імміграційної бази SAVE для перевірки виборчих списків штатів. Правозахисники попереджали, що така система може помилково позбавити права голосу законних виборців.