Компанія FFG зводить ремонтний центр бронетехніки на заході Україні – депутат Бундестагу
Джерело: Маркус Фабер/X
Депутат Бундестагу Маркус Фабер повідомив, що німецька оборонна компанія Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft зводить на заході Україні центр з ремонту військової техніки, зокрема тієї, яку країна постачає для ЗСУ.
На заході України FFG будує ремонтний центр для бронетехніки, яка потребує ремонту, зокрема постачені Leopard 1, – зазначив Фабер, висловивши вдячність за розуміння та значущу роботу FFG Ukraine.
Liebe Freunde,
im Westen der #Ukraine errichtet die #FFG – Flensburger Fahrzeugbaugesellschaft ein Instandsetzungshub für reparaturbedürftige Panzerfahrzeuge – wie den von ihr gelieferten #Leopard1. pic.twitter.com/p7qv8I64OX
— Marcus Faber (@MarcusFaber) January 9, 2024
Мовиться про танки Leopard 1A5, інженерну та протимінну техніку WiSENT 1 MC, Pionierpanzer 2A1 Dachs і пускові установки IRIS-T SLS.
Політик відвідав місце зведення майбутнього центру, акцентувавши на “розумному використанні коштів німецьких платників податків”.
Водночас для України це підвищення ефективності, позаяк відпаде необхідність у дорогому і тривалому транспортуванні техніки за кордон. Окрім цього, ЗСУ зможуть навчати механіків на місці.
- Німецький концерн Rheinmetall надасть Україні танки Leopard 1, зокрема 25 основних бойових танків Leopard 1A5, п’ять броньованих евакуаційних машин (Bergepanzer 2) та два танки для навчання водіїв.
- Німецький концерн Rheinmetall та “Українська оборонна промисловість” утворили спільне підприємство, яке буде обслуговувати та ремонтувати техніку, поставлену Силам оборони від наших союзників.
- 4 січня Німеччина оновила список військової допомоги Україні. Зокрема Берлін спорядив тисячі снарядів 155 калібру, БМП Marder, зенітний артилерійський комплекс SKYNEX та вантажівки Zetros.
- Посол Німеччини в Україні Мартін Єґер повідомив, що Німеччина поставить зенітні ракети Patriot Україні “цієї зими”.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.