Компанія Nord Stream 2 програла позов у Суді ЄС

Джерело: сайт Європейського суду

Суд ЄС відхилив позов компанії-оператора газопроводів “Північний потік” Nord Stream 2 AG, яка намагалася оскаржити приписи ЄС щодо поділу газотранспортних трубопроводів.

У позові дочірньої Газпрому швейцарської компанії Nord Stream 2 AG йшлося про застосування до неї винятків щодо анбандлінгу системи газового постачання, які поширюються на газопроводи, зведення яких було завершено до моменту прийняття Газової директиви ЄС 23 травня 2019 року.

“Суд пояснив, що Nord Stream 2 AG здійснювала інвестиції у свій газопровід протягом періоду, в межах якого не мала жодних гарантій, що законодавство ЄС надалі не поширюватиметься на цей газопровід. Nord Stream 2 AG могла передбачити, що інституції ЄС і кілька країн-членів скористаються своїм правом для продовження правил внутрішнього ринку та їх поширення на газові трубопроводи з третіх країн, такі як “Північний потік – 2”, – йдеться у документі.

Суд ЄС постановив, що законодавчі органи Євросоюзу не порушили принципів правової визначеності, оскільки зазначали, що лише трубопроводи між країнами-членами та третіми країнами, які були зведені до 23 травня 2019 року, можуть скористатися винятками з Газової директиви ЄС.

Дії європейської сторони також не суперечать принципам рівного поводження і принципам пропорційності.

При цьому вказано, що газова директива ЄС, яка набула чинності 23 травня 2019 року, передбачає звільнення від її правил газопроводів із третіх країн, будівництво яких було завершене до цього дня. Вона поширює правила ринку Євросоюзу на газопроводи з третіх країн, зобов’язуючи їхніх операторів розділити на рівні власності операції з транспортування та впровадити недискримінаційну систему доступу третіх постачальників до систем передачі та розподілу.

У Генеральному консульстві України у Любліні 10 січня відбулося підписання контрактів другою групою громадян України, котрі проживають за кордоном, для проходження військової служби в лавах Українського легіону. 

У 2023 році 328 американських компаній сплатили понад $1,2 млрд податків, попри міжнародний тиск.

12 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова допомогти США у гасінні лісових пожеж у Каліфорнії.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна готова віддавати Північній Кореї її людей у межах обміну українських військових, котрі перебувають у російському полоні.

У Норвегії планують відновити скасовану 30 років тому вимогу стосовно обов’язкового зведення бомбосховищ у нових будівлях. Положення стане частиною нового плану цивільної оборони країни на  тлі повномасштабного вторгнення сусідньої Росії в Україну.