Компанії Apple відмовили у реєстрації торговельної марки «Яблоко» в Україні

Джерело: рішення Апеляційної палати

У 2017 році компанія Apple Inc. подала до українського патентного відомства заявку на реєстрацію торговельної марки “Яблоко” для використання у сфері реклами та управління підприємницькою діяльністю (клас 35) а також у галузі будівельних робіт і ремонту техніки (клас 37) за Міжнародною класифікацією товарів і послуг (МКТП). Проте у грудні 2021 року Національний офіс інтелектуальної власності України відмовив у реєстрації.

Зокрема головною причиною відмови стала подібність до вже зареєстрованих в Україні двох торговельних марок з аналогічною назвою “Яблоко”. Одна з них, пов’язана з рекламою та торгівлею, належала фруктовій компанії, а інша — фізичній особі, для будівельних і ремонтних послуг.

Згодом Apple подала апеляцію. В обґрунтуванні компанія вказувала, що бренд “Apple” існує з 1976 року та є всесвітньо відомим, і їх діяльність не перетинається з тими послугами, які надають власники українських торговельних марок. Також апелянти вказували, що власники марок “Яблоко” не використовують їх на практиці. Один із ключових аргументів полягав у тому, що власниця торговельної марки для ремонту та будівельних робіт не зареєстрована як підприємець і не здійснює реальної комерційної діяльності під цим брендом.

Вже у вересні 2024 року Апеляційна палата розглянула справу.

В обгрунтуванні рішення зауважується, що апелянтом надано витяги з Вікіпедії щодо діяльності компанії Еппл Інк. (US)., роздруківки з інтернет-магазинів щодо наявності товарів апелянта, копії свідоцтв на торговельні марки, власником яких є апелянт, інформацію про економічну діяльність власників протиставлених торговельних марок, витяги з You Control, GCS Ukraine. Водночас документів, які б підтверджували використання заявленого позначення відносно заявленого переліку послуг 35, 37 класів МКТП апелянтом не надано.

Дослідивши матеріали справи в межах мотивів заперечення, колегія Апеляційної палати дійшла висновку про відсутність підстав для задоволення заперечення.

Палата констатувала, що заявка “Яблоко” є тотожною або схожою до вже зареєстрованих марок.

Так, у рішенні мовиться, що “колегія Апеляційної палати зазначає, що надані апелянтом документи не спростовують висновок експертизи про тотожність/схожість заявленого позначення “Яблоко” за заявкою № m 2021 02189В та протиставлених торговельних марок за свідоцтвами № 58138 та № 146208 відповідно”.

Також вказується, що Apple не надали достатніх доказів використання позначення “Яблоко”, тому палата підтвердила правомірність у відмові рреєстрації.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.