Компанії з ЄС заплатили 3 млрд євро податків в РФ, попри санкції

Джерело: The Moscow Times з посиланням на Politico

У 2023 році Кремль отримав близько 3 мільярдів євро у вигляді податкових надходжень від компаній Євросоюзу, котрі ведуть діяльність у Росії.

Іноземні компанії в Росії роблять великий внесок у військову скриньку Кремля, оскільки вони продовжують продавати несанкціоновані товари, такі як харчові продукти, тютюн і одяг.

Згідно з дослідженням, серед 1600 проаналізованих іноземних компаній, котрі продовжують працювати в РФ, понад 900 представляють країни G7 та Євросоюзу — союзників України.

Зокрема тютюновий гігант Philip Morris у 2023 році отримав майже 7 мільярдів доларів доходу. Компанія заплатила 208 мільйонів євро податків проти 144 мільйонами євро роком раніше. 

930 компаній із країн G7 та ЄС стали найбільшими платниками податку на прибуток у Росії. Водночас 16 із 20 найбільших платників податків також виявилися з держав G7 та ЄС, — мовиться у повідомленні.

Щодо компаній із ЄС, у документі згадуються щонайменше 827 фірм. Їхній сукупний дохід склав 81,4 мільярда доларів (79 мільярдів євро), що нижче за показник 2022 року (111,4 мільярда доларів). Однак їхні податкові відрахування на прибуток залишилися на рівні 3 мільярдів доларів.

Серед найбільших європейських платників податків у Росії виділили французьку компанію Leroy Merlin і Auchan, швейцарську Nestlé, а також німецькі ритейлери Metro і Globus.

У 2025 році ставка податку на прибуток організацій у Росії збільшиться з 20% до 25%, що призведе до зростання фінансового внеску західних компаній у російську агресію проти України.

Раніше ми повідомляли, що у 2023 році 328 американських компаній сплатили понад $1,2 млрд податків, попри міжнародний тиск.

До десятки найбільших американських компаній, котрі сплачують податки в Росії, увійшли:

  • Philip Morris — $220 млн;
  • PepsiCo — $135 млн;
  • Mars — $99 млн;
  • Procter & Gamble — $67 млн;
  • Mondelez — $62 млн;
  • Citigroup — $53 млн;
  • Cargill — $50 млн;
  • Johnson & Johnson — $42 млн;
  • Coca-Cola Hellenic — $34 млн;
  • Weatherford — $32 млн.

Колишній посол США в Росії та професор Стенфордського університету Майкл Макфол у коментарі назвав дії компаній, які продовжують працювати в Росії, аморальними.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.