Компанію Meta оштрафували на €251 мільйон за витік даних користувачів Facebook
Джерело: Euronews
Європейський Союз наклав на власника Facebook, компанію Meta, штрафи на загальну суму 251 мільйон євро після розслідування витоку даних у соцмережі у 2018 році, в результаті якого були розкриті мільйони акаунтів.
Комісія із захисту даних, розташована в Ірландії, наклала штрафи після завершення розслідування витоку даних, коли хакери отримали доступ до акаунтів користувачів, скориставшись помилками в коді платформи, що дозволило їм викрасти цифрові ключі, відомі як “токени доступу”.
Наглядовий орган виніс догани та “адміністративні штрафи” на суму 251 мільйон євро після того, як виявив численні порушення правил із Загального регламенту захисту даних.
Meta заявила, що оскаржить це рішення.
“Це рішення стосується інциденту 2018 року. Ми вжили негайних заходів для вирішення проблеми, як тільки її виявили”, – йдеться в заяві Meta. Водночас в компанії запевнили, що “активно поінформували людей, яких це торкнулося”.
Коли компанія вперше повідомила про проблему, Facebook заявив, що постраждали 50 мільйонів акаунтів користувачів. Утім, за даними наглядового органу, фактична кількість становила близько 29 мільйонів, у тому числі 3 мільйони в Європі.
Компанія заявила, що після виявлення помилки вона попередила ФБР і регуляторні органи в США і Європі.
Злам стосувався трьох різних багів у функції Facebook “Переглянути як”, що дозволяє людям бачити, як їхні профілі виглядають для інших. Зловмисники використали вразливість, щоб викрасти токени доступу з акаунтів людей, чиї профілі з’являлися в пошуковій видачі за допомогою цієї функції.
- Агентство із захисту даних Італії оштрафувало компанію-власницю ChatGPT OpenAI на €15 мільйонів та зобовʼязало провести 6-місячну кампанію в італійських медіа, щоб підвищити обізнаність людей про роботу ChatGPT, зокрема про збір даних користувачів для навчання алгоритмів.
Російська служба “Радіо Свобода” з 15 квітня зупинила мовлення в середньохвильовому діапазоні 1386 кГц. У медіа не уточнили тривалість зупинення трансляції.
Європейський Союз попередив президента Сербії Александара Вучича, що його участь у параді 9 травня в Москві може поставити хрест на євроінтеграційних прагненнях країни.
15 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проєкт закону “Про внесення зміни до частини першої статті 16 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” щодо проведення перевірок з питань вчинення мобінгу (цькування)”.
Попри заявлену мету скоротити торговельний дефіцит США, президент Дональд Трамп фактично знищує одну з найбільш конкурентоспроможних експортних галузей країни — вищу освіту.
15 квітня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу проект закону щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури.