Компенсація за працевлаштування ВПО: збільшення розміру виплати і як подати заявку
Джерело: портал “Дія”
Змінився розмір та терміни виплати компенсації для роботодавців, які наймають внутрішньо переміщених осіб. Відтепер сума виплати складатиме 8 000 грн.
Ця сума прив’язана до офіційної мінімальної заробітної плати, тому вона й пропорційно збільшується.
Як нараховується компенсація?
- за перші три місяці найму ВПО;
- за перші пів року, якщо працевлаштована ВПО має інвалідність.
Виплати доступні юридичних осіб та ФОПів, які нещодавно працевлаштували ВПО.
Як подати заяву на компенсацію?
Подати заявку можна онлайн та офлайн. Щоб зробити це онлайн потрібно:
- Зайти на портал “Дія” в кабінет громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису.
- Вибрати період, за який необхідно отримати компенсацію, та ввести дані про працевлаштовану ВПО. При виборі періоду за другий місяць та наступні місяці підтвердьте подальше працевлаштування особи.
- Якщо заяву за перший місяць подавали до філії Державного центру зайнятості, зазначте це та введіть дані про працевлаштовану ВПО. Підтвердьте, що людина й надалі працює.
- Ввести дані розрахункового рахунку для отримання коштів, після чого портал сформує заяву.
- Підписати заяву електронним підписом. Після цього її буде відправлено до Державного центру зайнятості.
Для того, щоб подати заяву офлайн, потрібно звернутися до місцевого центру зайнятості або надіслати електронного листа з інформацією про працевлаштування внутрішньо переміщеної особи.
Після цього кошти надійдуть на вказаний розрахунковий рахунок.
- Сервіс для внутрішньо переміщених осіб у застосунку “Дія” відновив свою роботу після оновлення. Тепер можна оформити довідку ВПО і грошову допомогу відразу на всю сім’ю в одній заяві.
- У 23 областях України провели моніторинг умов та облаштування місць тимчасового проживання (МТП) внутрішньо переміщених осіб.
- Уряд виділив ще понад 39 мільйонів гривень на компенсації за безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб у закладах.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.