Контракт із ЗСУ підписали 13% від усієї кількості засуджених в Україні – NGL.media

Джерело: NGL.media

З часу набрання чинності закону, котрий дозволяє певним групам ув’язнених підписувати контракт із Силами оборони, такою можливістю вже скористалися щонайменше 3611 нині вже колишніх засуджених.

Аналіз судового реєстру показує, що за два місяці такою можливістю уже скористались 3611 засуджених. Це більш як 13% від загальної кількості в’язнів в українських колоніях. Загалом уряд розраховує на мобілізацію не менше 4 тисяч засуджених, раніше заявляв міністр юстиції Денис Малюська. Це фактично повноцінна окрема бригада ЗСУ.

Зауважується, що більш ніж половина звільнень припало на останні два тижні травня, коли закон лише набрав чинності. У червні і липні динаміка значно знизилася, проте озвучена міністром цифра уже майже досягнута – і лише за два місяці.

Водночас за аналізом характеру злочинів, вчинених уже колишніми в’язнями, абсолютна більшість з них були засуджені за крадіжки, грабежі, розбої чи тяжкі тілесні ушкодження – зокрема і такі, що спричинили смерть потерпілого. Майже усі вони служитимуть виключно на стрілецьких посадах. І лише кілька звільнених будуть санітарами, кухарями чи водіями.

Аналітики нагадують, що не кожен ув’язнений має право вийти на волю для служби в армії. По-перше, треба бути придатним до служби, що має підтвердити військово-лікарська комісія (ВЛК). По-друге, заборонене звільнення засуджених за низку важких злочинів. Не можуть скористатися правом на умовно-дострокове звільнення і ті, хто займав особливо відповідальне становище – наприклад, депутати чи урядовці.

У разі дозволу суду на мобілізацію, ув’язненого умовно-достроково звільняють лише від основного покарання у виді позбавлення волі. Проте інші обмеження – наприклад, позбавлення права керувати транспортом чи займати певний тип посад – залишаються в силі.

Також до них застосовуються певні обмеження. Наприклад, вони не мають права на щорічну відпустку, проте можуть отримати до 10 днів відпустки за сімейними обставинами або після висновку ВЛК на час лікування. Також суд встановлює щодо них додатковий адміністративний нагляд, здійснювати який має командир військової частини. Контракт із колишніми в’язнями укладають до закінчення воєнного стану – це головна умова дострокового звільнення.

Раніше Секретар комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони і розвідки Роман Костенко повідомив, що станом на сьогодні у Збройних силах уже служать 3,8 тисячі ув‘язнених. Дехто з них зазнав поранення, є й ті, котрі загинули, боронячи країну.

Нагадаємо, очільник Мін’юсту Денис Малюська розповів, скількох ув’язнених українців можуть мобілізувати для боротьби з російськими окупантами.

За словами міністра, він підтримує ухвалений парламентарями законопроєкт про мобілізацію ув’язнених. Щобільше, Малюська вважає, що мобілізувати до війська можна і тих, хто засуджений за вбивство.

На запитання про те, скількох в’язнів та раніше судимих можна мобілізувати – беручи до уваги їхній вік та стан здоров’я – міністр відповів, що мова може йти про 10 000 – 20 000 осіб.

27 травня Малюська повідомив, що мобілізовані засуджені нестимуть службу у штурмових підрозділах.

Поблизу міста Малібу в Каліфорнії вирує лісова пожежа, яка змусила тисячі жителів евакуюватись зі своїх домівок. Серед постраждалих – актор Дік Ван Дайк і співачка Шер.

11 грудня посли країн Європейського Союзу затвердили п’ятнадцятий пакет санкцій проти РФ у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну.

На забезпечення Сил оборони наступного року передбачено понад 2,2 трлн грн, що становить 26,3% ВВП. З цієї суми 740 млрд грн спрямують на закупівлю зброї, а майже 50 млрд грн – на виробництво та придбання БПЛА. 

Американський бізнесмен Ілон Маск став першою людиною, чиї статки перевищили 400 мільярдів доларів.

Світлина білки, що застрягла на дереві визнали найкращим цьогорічної фотопремії Nikon Comedy Wildlife Photography Award. Серед переможців також – усміхнена жаба та танцюючий богомол.