Космічний зонд максимально наблизився до Меркурія
Джерело: BepiColombo
Спільна автоматична космічна місія Європейської космічної агенції (ESA) і Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) BepiColombo здійснила шостий і останній гравітаційний проліт поблизу Меркурія.
“BepiColombo досягає максимальної близькості до Меркурія під час своєї шостої зустрічі з планетою. Зараз 07:58:52 (за київським часом), а космічний корабель знаходиться на відстані 295 км від поверхні планети”, – йдеться у повідомленні.
За 5,5 годин до максимального наближення з Меркурієм, зонд зробив світлину південної частини планети на відстані 44 950 км.

Фото: BepiColombо
За даними Європейського космічного агентства, BepiColombo перебуває вже понад шість років у восьмирічній подорожі на шляху до планети Меркурій.
Загалом зонд використає дев’ять прольотів (один біля Землі, два біля Венери та шість біля Меркурія), щоб допомогти собі вийти на орбіту навколо Меркурія наприкінці 2026 року.
Використовуючи це шосте наближення до маленької скелястої планети, камери BepiColombo та різноманітні наукові прилади досліджуватимуть поверхню Меркурія та його околиці.
- Сонячний зонд NASA Parker Solar Probe успішно наблизився до Сонця найближче за будь-який створений людиною об’єкт.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.