«Кожна заміна наколінника — нова боротьба»: ветеран критикує систему забезпечення протезами

Джерело: Олександр Терен/Instagram

Український захисник, ветеран російсько-української війни Олександр Будько на псевдо “Терен”, котрий зазнав складного поранення на фронті, у результаті якого йому ампутували обидві нижні кінцівки до колін, у своєму зверненні розкритикував надмірну бюрократію при отриманні необхідних протезних комплектуючих. Попри обіцянки влади, система залишається складною та знеособленою, вимагаючи від ветеранів додаткових зусиль для отримання допомоги.

Військовий описав власний досвід отримання протезних комплектуючих та висловив критику на адресу Міністерства соціальної політики.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Олександр Терен (@tsvit_terenu)

Так, у травні цього року оборонець звернувся до протезного центру для планової заміни наколінників, які є фактично розхідним матеріалом, тримаються місяць-два, а далі рвуться, що унеможливлює подальше користування протезами. Однак замість допомоги йому заявили вимогу пройти додаткові процедури для підтвердження необхідності заміни наколінників. Ці вимоги включали відвідування ЦНАПу, медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) і сімейного лікаря.

Чому люди, які втратили кінцівки, повинні проходити такі перепони для отримання життєво необхідних комплектуючих? – запитав ветеран.

За словами бійця, така бюрократія — результат боротьби Міністерства соціальної політики з недобросовісними протезними підприємствами. Ветеран наголосив, що замість штрафів та перевірок уряд обтяжив обов’язками людей, котрі і так потребують значної підтримки.

У серпні, коли Терену знову знадобилася заміна наколінників, ситуація не змінилася, попри комунікацію з представниками відомства. Йому обіцяли зміни “наступного тижня” або “в п’ятницю”, проте обіцянки так і залишилися невиконаними.

Що нам, ветеранам, робити? Чекати цих примарних дат або сидіти вдома, бо немає на чому ходити? — запитує Терен.

У жовтні оборонець закликав уряд відмовитися від практик, котрі пригнічують ветеранів, та створити дієву систему забезпечення комплектуючими без бюрократичних перешкод.

Читайте також: Повернулися з фронту, але не в повсякденне життя: байдужість до ветеранів і проблема безбар’єрності в Україні

Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до експлуатації у військах універсальну мобільну платформу “Равлик”.

Ракета “Орєшнік” була виготовлена з використанням іноземного виробничого обладнання, зокрема німецьких і японських технологій.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що наразі триває робота над збільшенням тривалості підготовки військовослужбовців до двох місяців.

Українські оборонці ліквідували трьох капітанів російських окупаційних військ.

Ввечері 26 грудня російські війська завдали ракетного удару по Запоріжжю, поціливши по промисловій інфраструктурі міста, повідомив голова ОВА Івн Федоров.