Краби та інші молюски відчувають біль, коли їх готують у киплячій воді
Джерело: Daily Mail
Зоологи шведського університету Гетеборга виявили, що краби та інші молюски, зокрема омари, відчувають біль, коли їх живцем кидають у киплячу воду для приготування страви.
У межах досліджень фахівці проводили сканування мозку, аби побачити, як нервова система крабів реагує на больові подразники. Фактично, це відкриття – перший доказ того, що краби відчувають біль так само як і люди.
Для досліджень команда обрала частково паралізованих прибережних крабів. До пучків їхніх нервів – ганглій, які є основою центральної нервової системи ракоподібних – прикріпили електроди, піддаючи їх болючій хімічній та фізичній стимуляції з використанням оцтової кислоти і спеціальних зондів.
Результати показали, що стрес чи пошкодження клешень, вусиків і ніг викликали сплеск електричної активності в пов’язаних із ними гангліях.
За словами одного з аспірантів, який проводив дослідження, фактично це вказує на те, що під час впливу больового подразника на тканини ракоподібних цей подразник передавався в їхній мозок. Щобільше, дані вказують на те, що реакції були тривалими й інтенсивними.
Далі вчені протестували ті самі ділянки за допомогою нехворобливих стимулів, як-от солона вода, але не побачили такої самої реакції. Це стало підтвердженням того, що попередні реакції не були рефлексом, а були реакцією на біль.
Подібні дослідження проводили раніше, однак лише зараз фахівці довели, що ракоподібні мають ноцицептори, які вважають ключовим критерієм для того, аби розуміти, що створіння відчуває біль.
Автори наголосили, що проводили досліди лише на крабах, але те, що відчувають вони, ймовірно, відчувають більшість ракоподібних зі схожою структурою та нервовою системою.
Відтак фахівці закликали негайно заборонити варіння крабів живцем.
- Результати нового дослідження засвідчили, що дельфіни вміють “посміхатися” в межах соціальної взаємодії.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.