Кремль намагається видати саміт на Алясці за «нову Ялтинську конференцію»

Джерело: Інститут вивчення війни

Російська влада активно просуває тезу, що запланований на 15 серпня саміт США-РФ на Алясці є подією рівня Ялтинської конференції 1945 року. Таким чином Кремль намагається зобразити Росію як світову державу, рівну Сполученим Штатам, а Володимира Путіна – як рівного президенту США Дональду Трампу.

Провідний російський переговірник та керівник Російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмитрієв 13 серпня заявив, що Ялтинська конференція “виграла Другу світову війну”, а Путін і Трамп нібито зможуть “запобігти Третій світовій війні”. Заступник голови комітету Держдуми РФ з міжнародних справ Олексій Чепа повторив це порівняння і закликав США та Росію “говорити як друзі”. Глава окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов навіть закликав Трампа відвідати півострів для укладення “нового Ялтинського миру”.

Російські державні медіа підхопили цю риторику, стверджуючи, що на переговорах на Алясці зберуться “люди, які мають реальний вплив на світові процеси”. За оцінкою Інституту вивчення війни, це частина інформаційної кампанії, покликаної приховати реальну нерівність сил між Вашингтоном і Москвою та перебільшити дипломатичні, військові й економічні можливості Росії.

Аналітики наголошують, що аналогія з Ялтою є некоректною – тоді союзники домовилися про післявоєнний устрій Європи, а нинішній саміт, за заявами Трампа та американських чиновників, не призведе до жодних угод щодо завершення війни в Україні.

СБУ затримала агента ФСБ на Одещині, який коригував російські удари по обласному центру.

Російські окупанти безпілотниками атакували одне з промислових підприємств у Полтавському районі.

У застосунку “Резерв+” тимчасово зупинено окремі сервіси, які потребують підтвердження даних про інвалідність через інші державні системи.

Російські окупанти безпілотником вдарили по території автозаправної станції у Запоріжжі. Унаслідок атаки загорілися два автомобілі. Обійшлося без постраждалих.

У тимчасово окупованому Севастополі в ніч на 24 червня після атаки спалахнула пожежа на головній електропідстанції, місто залишилася без електропостачання.