Кремль опублікував список об’єктів, котрі підпадають під тимчасове перемир’я

Джерело: пресслужба Кремля

У РФ опублікували офіційний список російських та українських об’єктів, котрі не можна обстрілювати впродовж 30-денного перемир’я відповідно до домовленостей, досягнутих у Саудівській Аравії.

У переліку вказали:

  • нафтопереробні підприємства;
  • нафто-, газопроводи та сховища, включно з насосними станціями;
  • інфраструктура, що виробляє та передає електрику, зокрема електростанції, підстанції, трансформатори та розподільники;
  • атомні електростанції;
  • дамби гідроелектростанцій.

Також у пресслужбі Кремля додали, що тимчасовий мораторій “діє протягом 30 діб, починаючи з 18 березня 2025 року, і за взаємною домовленістю може бути продовжений”.

Ввечері 25 березня президент Володимир Зеленський розповів, що під час переговорів в Саудівській Аравії Україна передала американській стороні список об’єктів, по яких Росія не має завдавати ударів.

Зауважимо, під час переговорів у Саудівській Аравії делегації США та РФ домовилися про безпеку в Чорному морі. Сторони погодили реалізувати безпечне судноплавство та виключити застосування сили.

Метою цих перемовин є досягнення умов, за яких обидві сторони змогли б відновити транспортування зерна, пального та торгівлю в регіоні. Зі слів радника з національної безпеки Білого дому Майка Волтца, США прагнуть знайти основи для більш масштабного мирного процесу.

Однак потенційне перемир’я викликає побоювання у країнах, котрі мають вихід до Чорного моря, зокрема в Болгарії та Румунії. Ці держави побоюються, що будь-яка угода може дозволити російському флоту повернутися до західної частини моря, після того, як Україна успішно витіснила його на схід від Криму. Як зазначили посадовці з Болгарії та Румунії, будь-яке підписання угоди може бути вигідним Москві і становитиме загрозу безпеці їхніх країн. Вони також висловлюють занепокоєння, що їхня думка може бути не врахована у майбутньому мирному процесі.

Раніше стало відомо, що російська делегація на переговорах зі США в Саудівській Аравії наполягає на встановленні свого контролю над чотирма українськими областями: Донецькою, Луганською, Запорізькою та Херсонською.

Читайте також: Путін наказав затягувати мирні переговори, щоб захопити більше територій – ЗМІ

Зеленський підтвердив, що відсьогодні набуває чинності домовленість про взаємне утримання від ударів по енергетичних об’єктах України та Росії, а також про можливе перемир’я в Чорному морі.

Тоді як міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що Росія вже намагається маніпулювати та обумовлювати угоди про скасування санкцій.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.

Під час обстрілу російськими дронами по Полтаві 3 липня загинув 21-річний Олександр Ляшик, котрий працював у Полтавській ОВА.

Заступника головнокомандувача Військово-морського флоту РФ генерал-майор Михайла Гудкова ліквідували на території Курської області, підтвердив губернатор Приморського краю РФ Олег Кожемяко.