Кріштіану Роналду зіткнувся з позовом на $1 млрд через рекламу на Binance
Джерело: BBC News
Футболіст Кріштіану Роналду зіткнувся з колективним позовом у США через його просування найбільшої біржі криптовалют Binance.
Позивачі стверджують, що його підтримка привела їх до збиткових інвестицій. Вони вимагають відшкодування збитків на суму, що перевищує 1 мільярд доларів.
У листопаді 2022 року Binance оголосила про свою першу колекцію незамінних токенів (NFT) “CR7” у партнерстві з Роналду, яка, за словами футболіста, винагородить шанувальників “за всі роки підтримки”.
NFT — це віртуальні активи, які можна купувати та продавати, але вони існують лише в цифровому вигляді. Як правило, вони використовуються для позначення права власності на щось, наприклад зображення чи відео в Інтернеті.
“CR7” належить до ініціалів і номера футболки Роналду, і використовується як бренд.
У відео в соціальних мережах, яке оголосило про партнерство, Роналду сказав потенційним інвесторам, що “ми збираємося змінити гру NFT і вивести футбол на новий рівень”.
Заявники стверджують, що просування Binance Роналду призвело до “500% збільшення кількості пошуків” для криптобіржі, яка зареєстрована на Кайманових островах.
Вони також зазначають, що це спонукало людей використовувати фірму для інвестування в те, що вони називають “незареєстрованими цінними паперами” — наприклад, у криптовалюту BNB Binance.
Відповідно до Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC), ці активи можна вважати цінними паперами, тому знаменитості, які їх підтримують, повинні дотримуватися законодавства США.
Позивачі стверджують, що Роналду мав би розкрити, скільки йому платили, але він цього не зробив.
Роналду та Binance, схоже, планують знову працювати разом у майбутньому, а в останній публікації в соціальних мережах від футболіста йдеться, що вони “щось готують”.
- Генеральний директор криптовалютної біржі Binance Чанпен Чжао пішов у відставку – і визнав себе винним у порушенні законів про боротьбу з відмиванням грошей.
- Найбільша у світі криптовалютна біржа Binance заявила, що вийшла з російського бізнесу, продавши його компанії CommEX.
Фінський оператор електромереж Fingrid і телекомунікаційна компанія Elisa вимагають арешту судна Eagle S, яке пов’язують з пошкодженням підводного кабелю.
Міністерство закордонних справ України ознайомилося з доповіддю Управління Верховного комісара ООН з прав людини, відкинувши висновки щодо поправок до Закону України “Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій”.
Вчора, 1 січня, росіяни атакували Київ ударними безпілотниками. Внаслідок падіння уламків дронів на будинок у Печерському районі загинув науковець Ігор Зима зі своєю дружиною Олесею Сокур. Колектив Київського національного університету імені Тараса Шевченка висловив співчуття через трагедію.
Працівники ДБР завершили розслідування стосовно командира однієї з військових частин Дніпропетровської області, котрий державним коштом організував закупівлю для підлеглих партії неякісного одягу на майже 140 млн гривень.
Куріння на відкритому повітрі та в громадських місцях у столиці Італії, Мілані, відтепер заборонено.