Кріштіану Роналду зіткнувся з позовом на $1 млрд через рекламу на Binance
![](https://bukvy.org/wp-content/uploads/2023/11/131849372_microsoftteams-image-6.png.webp)
Джерело: BBC News
Футболіст Кріштіану Роналду зіткнувся з колективним позовом у США через його просування найбільшої біржі криптовалют Binance.
Позивачі стверджують, що його підтримка привела їх до збиткових інвестицій. Вони вимагають відшкодування збитків на суму, що перевищує 1 мільярд доларів.
У листопаді 2022 року Binance оголосила про свою першу колекцію незамінних токенів (NFT) “CR7” у партнерстві з Роналду, яка, за словами футболіста, винагородить шанувальників “за всі роки підтримки”.
NFT — це віртуальні активи, які можна купувати та продавати, але вони існують лише в цифровому вигляді. Як правило, вони використовуються для позначення права власності на щось, наприклад зображення чи відео в Інтернеті.
“CR7” належить до ініціалів і номера футболки Роналду, і використовується як бренд.
У відео в соціальних мережах, яке оголосило про партнерство, Роналду сказав потенційним інвесторам, що “ми збираємося змінити гру NFT і вивести футбол на новий рівень”.
Заявники стверджують, що просування Binance Роналду призвело до “500% збільшення кількості пошуків” для криптобіржі, яка зареєстрована на Кайманових островах.
Вони також зазначають, що це спонукало людей використовувати фірму для інвестування в те, що вони називають “незареєстрованими цінними паперами” — наприклад, у криптовалюту BNB Binance.
Відповідно до Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC), ці активи можна вважати цінними паперами, тому знаменитості, які їх підтримують, повинні дотримуватися законодавства США.
Позивачі стверджують, що Роналду мав би розкрити, скільки йому платили, але він цього не зробив.
Роналду та Binance, схоже, планують знову працювати разом у майбутньому, а в останній публікації в соціальних мережах від футболіста йдеться, що вони “щось готують”.
- Генеральний директор криптовалютної біржі Binance Чанпен Чжао пішов у відставку – і визнав себе винним у порушенні законів про боротьбу з відмиванням грошей.
- Найбільша у світі криптовалютна біржа Binance заявила, що вийшла з російського бізнесу, продавши його компанії CommEX.
5 лютого президент США Дональд Трамп підписав раніше анонсований указ про заборону трансгендерним спортсменам брати участь у спортивних змаганнях серед дівчат і жінок.
Індія та Туреччина, котрі є найбільшими імпортерами російського вугілля після Китаю, різко скоротили його закупівлі у 2024 році. Згідно з інформацією Центру цінових індексів, постачання в Індію знизились на 37% порівняно з попереднім роком і становили 25 млн тонн, тоді як експорт до Туреччини зменшився ще більше — на 39%, до 14 млн тонн.
5 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, запровадивши санкції проти капітанів танкерів російського тіньового флоту.
Туреччина провела третє випробування балістичної ракети Tayfun на узбережжі Чорного моря. Тест відбувся успішно. Ракеті вдалося подолати 500 км і вразити малорозмірну мішень в морській акваторії.
Російські війська пізно ввечері 5 лютого здійснили обстріл Харкова. За попередніми даними, ворог вдарив безпілотником по ринку у Київському районі міста.