Кріштіану Роналду зіткнувся з позовом на $1 млрд через рекламу на Binance

Джерело: BBC News

Футболіст Кріштіану Роналду зіткнувся з колективним позовом у США через його просування найбільшої біржі криптовалют Binance.

Позивачі стверджують, що його підтримка привела їх до збиткових інвестицій. Вони вимагають відшкодування збитків на суму, що перевищує 1 мільярд доларів.

У листопаді 2022 року Binance оголосила про свою першу колекцію незамінних токенів (NFT) “CR7” у партнерстві з Роналду, яка, за словами футболіста, винагородить шанувальників “за всі роки підтримки”.

NFT — це віртуальні активи, які можна купувати та продавати, але вони існують лише в цифровому вигляді. Як правило, вони використовуються для позначення права власності на щось, наприклад зображення чи відео в Інтернеті.

“CR7” належить до ініціалів і номера футболки Роналду, і використовується як бренд.

У відео в соціальних мережах, яке оголосило про партнерство, Роналду сказав потенційним інвесторам, що “ми збираємося змінити гру NFT і вивести футбол на новий рівень”.

Заявники стверджують, що просування Binance Роналду призвело до “500% збільшення кількості пошуків” для криптобіржі, яка зареєстрована на Кайманових островах.

Вони також зазначають, що це спонукало людей використовувати фірму для інвестування в те, що вони називають “незареєстрованими цінними паперами” — наприклад, у криптовалюту BNB Binance.

Відповідно до Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC), ці активи можна вважати цінними паперами, тому знаменитості, які їх підтримують, повинні дотримуватися законодавства США.

Позивачі стверджують, що Роналду мав би розкрити, скільки йому платили, але він цього не зробив.

Роналду та Binance, схоже, планують знову працювати разом у майбутньому, а в останній публікації в соціальних мережах від футболіста йдеться, що вони “щось готують”.

РФ активізувала агресивну риторику, спрямовану на західних партнерів України. Та разом із тим Москва вчергове пересуває “червоні лінії”, після перетину яких НАТО “варто готуватися до страшної відповіді” з боку РФ, зауважили у ЦПД.

США близькі до угоди про надання Україні далекобійних ракет JASSM, які могли б досягти глибини Росії, однак Києву доведеться зачекати кілька місяців, оскільки США розв’язують стандартні технічні проблеми, заявили представники США.

Над трьома військовими базами у Великій Британії зафіксували польоти кількох невідомих безпілотників, повідомили представники військово-повітряних сил США.

У ніч на 24 листопада підрозділи ракетних військ Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали групового удару по позиціях зенітного ракетного дивізіону 1490 зенітного ракетного полку 6 армії РФ на території Курської області.

Член Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин Максим Ткаченко заявив, що близько 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб повернулися на тимчасово окуповані території, зокрема, лише до 70 тисяч — у тимчасово окупований Маріуполь.