Кулеба: Усі проблеми в угорсько-українських відносинах походять від російської агресії

Джерело: Дмитро Кулеба в інтерв’ю Telex

Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що глава МЗС Угорщини Петер Сійярто та прем’єр Віктор Орбан — “не проросійські, а проугорські політики”.

Кулеба вважає важливим те, що Сійярто наголосив на підтримці територіальної єдності та суверенітету України.

На твердження, що на Заході та в Україні заяви Орбана чи глави МЗС вже кваліфікували як проросійські, міністр заперечив.

Якби це підтвердилося, це означало б великі проблеми як для ЄС, так і для Угорщини. Але я думаю, що вони проугорські. Якби вони були проросійськими, то Петро б на нинішній зустрічі не заявив, що поважає територіальну цілісність і суверенітет України, — пояснив він.

Також Кулеба зауважив, що відносно політики безпеки та економіки, а також угорців в Україні зрозуміло, що членство України в ЄС збігається зі стратегічними інтересами Угорщини. Стосовно членства в НАТО українська сторона сформулювала свою позицію, угорська сторона не коментувала це. Але важливо, що у 2017 році саме Угорщина, особисто Віктор Орбан, підтримали вступ України до НАТО.

Також Кулеба прокоментував запитання про те, чому Україна не змінила закон про меншини багато років тому. Він зауважив, що в Україні, як і в Угорщині, склалася специфічна політична ситуація. Як в Угорщині є політичні сили, які роблять антиукраїнські заяви, так і у нашій країні на той час були політичні сили, які хотіли реалізувати закон у такому вигляді.

Але не забуваймо одну річ: Петер Сійярто сказав, що дискусії почалися в 2015 році. Це прямий наслідок подій 2014 року, коли Росія напала на Україну під приводом захисту російськомовного населення. Після цього українське суспільство дуже гостро відреагувало на мовне питання та його політичне використання. Тож фактично ті суперечки, з якими ми маємо справу в угорсько-українських відносинах, і проблеми, які ми хочемо вирішити, насправді є наслідками російської агресії. Але ми вийшли на шлях вирішення цих суперечок, — запевнив глава української дипломатії.

  • Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що вдалося “отримати максимум” за результатами зустрічі з угорським колегою Петером Сійярто, яка відбулася 29 січня в Ужгороді.
  • 29 січня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто разом зі своєю делегацією приїхав до України. В Ужгороді планується проведення перемовин з головою Офісу президента Андрієм Єрмаком та очільником української дипломатії Дмитром Кулебою.
  • 29 січня, перед початком переговорів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, керівник Офісу президента Андрій Єрмак спільно з главою МЗС Угорщини Петером Сійярто вшанували памʼять українських воїнів, які віддали життя за суверенітет та територіальну цілісність України.
  • Видання Financial Times повідомило, що ЄС готовий завдати шкоди економіці Угорщини, якщо вона заблокує пакет допомоги Україні на саміті 1 лютого.

16 січня міністр закордонних справ Андрій Сибіга провів переговори у Києві зі своїм нідерландським колегою Каспаром Вельдкампом, котрий повідомив про виділення 27 млн допомоги: кошти скерують на енергетику та оборону.

ДБР завершило досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий допомагав військовозобов’язаним нелегально перетинати кордон з Румунією.

16 січня глава Росії Володимир Путін підписав указ про проведення військових зборів для громадян, котрі перебувають у запасі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 16 січня. Загалом від початку цієї доби відбулося 131 бойове зіткнення. Найбільша кількість боїв відбулася на Покровському та Курському напрямках.

Громадянин Німеччини Штефан Дюрр, котрий понад 20 років займається виробництвом молока в Росії, отримав російський державний орден Дружби “за заслуги в галузі сільського господарства”.