Китай підвищив мита на американські товари до 125%

Джерело: мінфін КНР

Міністерство фінансів Китаю анонсувало підвищення мит на товари зі США з 84% до 125%. Нові тарифи набудуть чинності вже з 12 квітня.

Як наголосили у відомстві,  днями Сполучені Штати оголосили, що мита на товари з Китаю у межах взаємних тарифів США зростуть до 125%. У КНР вважають такий крок безпідставним, а тарифи – “ненормально високими”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп застосує 90-денну паузу для нових тарифів, за винятком Китаю

У Китаї додали, що такими діями США значно порушують правила міжнародної торгівлі та ігнорують світовий економічний порядок, який самі створили після Другої світової війни.

“Це суперечить основним економічним законам та здоровому глузду. Це повністю одностороння практика залякування та примусу. Китай рішуче засуджує це”.

У відповідь уряд Китаю з 12 квітня 2025 року підвищує мита на товари, які імпортують з території США також до 125%.

У відомстві наголосили, що якщо США продовжать підвищувати мита щодо товарів з КНР, це вже не матиме економічного сенсу та “стане посміховиськом в історії світової економіки”.

“За чинних тарифів немає можливості приймати на ринок американські товари, які експортують до Китаю. Якщо США продовжать грати в гру з тарифними цифрами, Китай проігнорує її. Але якщо США продовжать суттєво обмежувати інтереси Китаю, КНР рішуче відповість та боротиметься до кінця”.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.