Китай засудив уйгурську вчену Рахіле Давут до довічного ув‘язнення – WP

Джерело: The Washington Post

За даними каліфорнійської правозахисної групи Dui Hua, уйгурську вчену Рахіле Давут, яка зникла шість років тому, в розпал репресій китайського уряду в Сіньцзяні, засудили до довічного ув’язнення.

Члени групи, яка захищає політичних в’язнів у Китаї, повідомили, що 57-річна професорка, засуджена у 2018 році за звинуваченням у загрозі державній безпеці Китаю через пропаганду “розколу”, програла апеляцію на свій вирок у Вищому народному суді Сіньцзян-Уйгурського автономного району.

Своєю чергою, речниця міністерства закордонних справ Китаю Мао Нін запевнила, що їй “не відома жодна інформація” про справу Давут.

“Я можу лише сказати, що Китай є правовою державою і розглядає відповідні справи суворо відповідно до закону”, – прокоментувала вона.

Як розповіли у виданні, колишня професорка Сіньцзянського університету і провідна дослідниця уйгурського фольклору, Давут входить до списку понад 300 інтелектуалів, художників і письменників, яких, як вважають, утримують у Сіньцзяні на тлі урядової кампанії, нібито спрямованої на кращу асиміляцію мусульманської меншини Китаю і сприяння міжетнічній гармонії. Правозахисні групи звинуватили уряд КНР у здійсненні “культурного геноциду” шляхом знищення раніше яскравої місцевої уйгурської культури.

“Я хвилююсь за свою матір кожного дня. Думка про те, що моя невинна мама буде змушена провести решту свого життя у в’язниці, приносить нестерпний біль. Китаю, прояви милосердя і звільни мою невинну матір”, – закликала донька Давут, Акеда Пулаті.

За словами Dui Hua, Давут багато років була членом Комуністичної партії Китаю, отримувала нагороди та гранти від Міністерства культури країни. Її робота в Сіньцзянському університеті, яка включала заснування Центру досліджень етнічних меншин у 2007 році, також фінансувалася урядом.

Відомо, що родина Давут заявила про її зникнення у 2018 році, а у 2021 році колишні колеги повідомили журналістам, що її ув’язнено і засуджено, але жодних подробиць щодо тривалості її покарання не було надано.

13 липня відзначається Всесвітній день рому, Міжнародний день головоломки та Всесвітній день року. За церковним календарем вшановують пам’ять святого преподобного Стефана Савваїта.

За даними синоптиків у неділю, 13 липня, частину країни очікує негода.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.