Китайськими хутровими фермами швидко поширюються віруси, здатні заражати людей – вчені

Джерело: The Economic Time

Міжнародна група дослідників попередила, що хутрові ферми Китаю можуть становити загрозу для людей, оскільки в цих осередках розмноження тварин віруси активно поширюються й еволюціонують.

Зокрема команда науковців дослідила аналізи ДНК і РНК 461 тварин, переважна більшість з яких раніше проживали на хутрових фермах. Для дослідження, обрали тварин, які померли від інфекційних захворювань в Китаї.

Відтак, науковці виявили в зразках безліч вірусів – загалом 125 видів, зокрема коронавіруси – групу, яка спричинила спалах пандемії COVID-19 у 2020 році.

Понад 100 з них містилися в організмах норок, морських свинок та ондатр, яких вирощують для отримання цінного хутра.

Також у померлих знайшли: грип типу А, що щороку спричиняє сезонні епідемії серед людей; кір; вірус японського енцефаліту, який пов’язаний з гарячкою Денге, жовтою лихоманкою та вірусами Західного Нілу; епідемічний паротит, відомий у народі як “свинка”.

При цьому вказано, що 36 виявлених вірусів раніше ніколи не були задокументованими, ще 39 мають ризик переходу між видами – 11 з них раніше інфікували людей.

Крім того, в однієї ондатри відстежили перший в історії випадок зараження пташиним грипом типу H6N2. Цей варіант пташиного вірусу адаптований до курей. Уперше його поширення зафіксували в Південній Африці в 2001 році.

За спостереженнями авторів дослідження, найбільш небезпечні віруси могли переносити норки та єнотоподібні собаки.

Тоді як у двох норок, які померли на одній фермі, виявили вірус, який походить від кажанів. За словами вчених, це наочно демонструє поширення збудника від представників дикої природи до вирощених на фермах хутрових тварин, які перебувають у тісному контакті з людьми.

Компанія Capri Holdings виставила на продаж свою дочірню компанію й дім моди Versace.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

Пані посол ЄС в Україні Катаріна Матернова повідомила, що посли G7 закликали прем’єр-міністра Дениса Шмигаля якнайшвидше забезпечити роботу наглядової ради НАЕК “Енергоатом”.

Корпорація Google пожертвувала $1 мільйон в інавгураційний фонд новообраного президента США Дональда Трампа.

Букви поспілкувались з сержантом Віталієм Горжевським, що служить у 114 бригаді Повітряних сил ЗСУ. Раніше він опублікував звернення, у якому повідомив про масові випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу до піхоти.