«КиївПрайд» після критики переніс дату проведення «Квір-пропаганда фест»
Джерело: КиївПрайд
ГО “КиївПрайд” перепросила за те, що призначила проведення “Квір-пропаганда фест” у День пам’яті жертв Голодомору та повідомила про перенесення дати заходу.
Фестиваль планували провести 23–24 листопада, як і День пам’яті жертв Голодомору, який відзначають щороку в четверту суботу листопада. Це викликало обурення у соцмережах.
Спершу “КиївПрайд” повідомив, що дату фестивалю обрали, не перевіривши пам’ятні дати, однак відмовились перенести його.
Однак зараз у ГО заявили, що обурення через дату проведення висловили не лише користувачі соцмереж, а й учасники самого “КиївПрайду” і партнери. Відтак, зваживши все, “Квір-пропаганда фест” вирішили перенести. Нова дата поки що узгоджується.
“Нам прикро, що дехто сприйняв фест як знак зневаги до української трагедії. Мета події – виключно просвітницька та благодійна. Так, ми визнаємо, що схибили, за що щиро перепрошуємо”.
Думки у коментарях розділились. Дехто підтримав “КиївПрайд” за визнання помилки і перенесення фесту, однак не всі побачили щирість у вибаченнях.
“”Нам прикро, що дехто сприйняли”= sorry you feel that way= non-apology apology (вибачте, що ви так відчуваєте = вибачення без вибачень)”, – зазначено в одному з коментарів до допису.
- У київській книгарні Readeat скасували квір-захід “Квірбейт: Уроки толерантності в українській культурі” через погрози.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.