«Київводоканал» офіційно спростував повідомлення про загрозу водопостачанню столиці

Джерело: пресслужба Київводоканалу

Київводоканал надали роз’яснення щодо загрози водопостачанню столиці через забруднення річки Десна у зв’язку з широким розповсюдженням “некоректної інформації”.

Підприємство запевнило, що ситуація є контрольованою. Та додали, що якість води, яка подається у домівки киян, “відповідає усім встановленим нормам, жодної загрози для споживачів немає”.

Раніше представник Київводоканалу в етері телеканалу “Еспресо” заявив, що Київ може залишитися без питної води. На що у підприємстві зауважили, що посадовець озвучив” найбільш песимістичний сценарій розвитку подій, вірогідність якого наразі низька”.

Разом з тим, наголошується, що Київводоканал готовий до можливих викликів і завчасно вживає усіх заходів, щоб кияни продовжували отримувати якісне водопостачання.

Лабораторія Київводоканалу регулярно відбирає проби води на водозаборі Деснянської водопровідної станції. Крім того, наші фахівці виїжджають для відбору проб у контрольних точках у селах Пухівка та Липки в Чернігівській області, щоб оперативно відстежувати ситуацію, – додали у повідомленні.

А на випадок погіршення показників якості води у Десні, буде впроваджено технологія посиленого очищення з використанням пилоподібного активованого вугілля, яке ефективно усуває органічні забруднення та неприємні запахи.

Посилена взаємодія з партнерами та донорами для забезпечення необхідними реагентами, що є критично важливим для очищення води. Підписано меморандум з ЮНІСЕФ щодо постачання 120 тонн активованого вугілля для впровадження технології посиленого очищення з використанням пилоподібного активованого вугілля.

Також у місці водозабору встановлено додаткове бонове огородження.

На підприємстві створено робочу групу з питань реагування на ситуації, що можуть становити загрозу погіршення якості води Дніпровської водопровідної станції у разі забруднення річки Десна. Фахівці передбачатимуть можливі виклики, пророблятимуть усі сценарії розвитку подій та готуватимуться до них.

Ми повідомляли, що станом на 9 вересня забруднення у річці Десна накопичилось в межах м. Чернігів в місці зруйнованого автомобільного мосту. За оперативною інформацією, забруднення просунулось нижче Чернігова, до Количівки (180 км), однак інтенсивний запах та випадки мору риби тут нечисленні.

Також стало відомо, що Міндовкілля співпрацює з ПрАТ “АК “Київводоканал” щодо розробки комплексу заходів на випадок можливого погіршення якості води біля питних водозаборів. Водночас у відомстві акцентували, що на сьогодні такі ризики відсутні.

Додамо, нині зафіксовано більше ніж 5,5 тисяч злочинів Росії проти українського довкілля. Завдані збитки перевищують $60 мільярдів унаслідок повномасштабної російської агресії.

Довідка. Десна – річка у Сумській, Чернігівській і Київській областях України та у Смоленській, Брянській областях Росії, ліва притока Дніпра.

Бере початок на Смоленській височині поблизу м. Єльня (Смоленська область). Впадає в р. Дніпро за декілька кілометрів вище м. Києва

Найдовша та друга після Прип’яті за площею басейну притока р. Дніпра. Довжина 1 130 км (у межах України – 591 км), площа басейну 88,9 тис. км2 (у межах України – 33,8 тис. км2).

Українська ділянка річки починається біля с. Мурав’ї Новгород-Сіверського району Чернігівської області. Басейн Десни також поширюється на Курську область, меншою мірою на Калузьку, Орловську та Бєлгородську області Росії.

Протягом доби армія РФ обстріляла низку населених пунктів Донецької області. Станом на ранок 19 вересня внаслідок атак відомо про десятьох поранених.

18 вересня у Китаї чоловік скоїв напад з ножем на учня японської школи. Це не перший такий інцидент за останні місяці.

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) оголосив у державний та міжнародний розшук народного депутата від “Слуги народу” Андрія Одарченка, який обвинувачується у спробі підкупу керівництва Міністерства відновлення. Відомо, що раніше він виїхав за кордон і не з’явився на судове засідання.

Північна Корея випробувала нові тактичні балістичні ракети з використанням надвеликих боєголовок і модифікованих крилатих ракет, повідомило державне інформаційне агентство KCNA.

Аналітики ISW зреагували на атаку України по російському складу боєприпасів у Топорці (Тверська область, РФ) та наголосили, що подальші подібні атаки вплинуть на здатність окупантів наступати.