Лави потенційних покупців Tesla в США скорочуються через погіршення репутації Маска – ЗМІ

Джерело: Reuters

Опитування компанії Caliber свідчить, що лави потенційних покупців Tesla в США скорочуються. Це частково пов’язано з генеральним директором Ілоном Маском, який викликає неоднозначну реакцію.

Як розповіли в агентстві, “показник уваги” Caliber до Tesla впав до 31% у лютому, що менше половини його максимуму в 70% у листопаді 2021 року, коли компанія почала відслідковувати інтерес споживачів до бренду. Тільки за січень показник оцінки Tesla впав на 8 відсоткових пунктів.

“Дуже ймовірно, що сам Маск сприяє падінню репутації”, – припустив генеральний директор компанії Caliber Шахар Зільбершац, додавши, що опитування, проведене його компанією, свідчить, що 83% американців пов’язують Маска з Tesla.

Видання поспілкувалося з п’ятьма експертами з маркетингу, соціології та автомобілебудування, які заявили, що суперечки навколо все більш правої політики і публічних заяв Маска тиснуть на бренд Tesla і попит на авто.

Аналітики з Волл-стріт називають економічні побоювання, брак доступних нових моделей і зростаюче суперництво з боку “дешевших конкурентів”, таких як китайська компанія BYD,  факторами, що впливають на Tesla.

“Неординарна особистість Маска пішла на користь Tesla, оскільки він сприяв боротьбі зі зміною клімату, переосмислюючи автомобілі як стильні електричні комп’ютери на колесах, які можуть перевершити бензинові машини за зовнішнім виглядом, продуктивністю та керованістю”, – йдеться у статті.

Компанія Tesla досягла стрімкого щорічного зростання продажів протягом більш ніж десяти років. Однак останніми роками мільярдер викликав суперечки своїми коментарями та діями, включаючи його прихильність до Республіканської партії та схвалення антисемітських коментарів на адресу X. Своєю чергою, Маск відкидає звинувачення, що він – антисеміт.

Консалтингова компанія Brand Finance, що займається оцінкою брендів, виявила, що репутація Tesla впала у 2023 році в США, Нідерландах, Франції, Великій Британії та Австралії. Репутація Tesla не постраждала в Китаї, де доступ до новин про компанію та її генерального директора міг бути обмежений, та Німеччині.

16 червня голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив, що у наступні кілька тижнів ситуація в українській енергосистемі суттєво погіршиться. Зокрема з 11:00 до 23:00 графіки відключень плануються дещо більшими, ніж у решту часу доби.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 19:00 16 червня. За добу кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 88.

Віталій Ступаєнко, ведучий івенту, з якого вигнали одеситку Юлію Карабаджак через мовне питання, вже записав відео з вибаченнями, пояснивши поведінку організаторів “недоопрацюванням”.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня у Грузії сталися три землетруси. Перші підземні поштовхи зафіксували о 17:16.