Лідер демократів у Сенаті США розкритикував республіканців за блокування допомоги Україні

Джерело: C-Span

Лідер демократичної більшості у Сенаті США Чак Шумер вважає, що, якщо республіканці хочуть порушувати питання іміграції під час обговорення надання Україні військової допомоги, – вони мають надати ширші пропозиції демократам щодо своєї політики.

На його думку, саме на республіканцях лежить відповідальність за презентації серйозних двопартійних пропозицій, які отримають широку підтримку серед демократів, а не “одного-двох” представників політсили.

“А якщо республіканці не спроможні надати широку двопартійну імміграційну пропозицію, вони не повинні блокувати допомогу Україні у відповідь”, – заявив Чак Шумер.

Він додав, що республіканці “не повинні скочуватися і брати в заручники” іншу частину влади. Він назвав подібні кроки “цілковитим божевіллям”, а також додав, що це є образою для “українських друзів, які віддають життя у боротьбі проти російської автократії”.

“Це може увійти в історію як великий поворотний момент, коли Захід не виконав свої обов’язки, і всі відвернулися від наших демократій, наших цінностей у бік автократій. Рональд Рейган перевернувся б у труні, якби побачив, що його особиста партія дала Володимиру Путіна прокотитися Європою”, – резюмував лідер демократичної більшості.

Під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона “Агенція оборонних закупівель” Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством.

Російські війська збільшили використання безпілотників для розвідки на передовій лінії. Вони застосовують безпілотні літальні апарати різних типів, таких як Supercam, ZALA, “Орлани” тощо, сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Резидента агентурної мережі ФСБ, який коригував повітряні атаки РФ на Запоріжжя, засудили до 15 років ув’язнення.

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін повідомив, що ситуація під Авдіївкою “дуже складна”, проте українські підрозділи “втілюють контратакуючі заходи”.

У Силах оборони півдня України повідомили, що вночі російський безпілотник перетнув кордон з Молдовою та пролетів “кількадесят кілометрів”, перш ніж знов увійшов у повітряний простір України.