Лідери ЄС погодили пакет допомоги Україні на €50 млрд, — Шарль Мішель

Джерело: Шарль Мішель/X

Голова Європейської ради Шарль Мішель у четвер, 1 лютого, повідомив, що усі 27 членів ЄС погодили пакет допомоги Україні на 50 мільярдів євро.

“Ми домовились. #Єдність. Усі 27 лідерів домовилися про додатковий пакет підтримки України в розмірі 50 мільярдів євро в рамках бюджету ЄС. Це забезпечує постійне, довгострокове, передбачуване фінансування для України”, – написав Мішель.

Рішення прийнято трохи більше ніж через годину після початку саміту лідерів ЄС. Це означає, що Угорщина скасувала своє рішення накласти вето на пакет допомоги Україні після того, як заблокувала його в грудні 2023 року.

“ЄС бере на себе лідерство та відповідальність у підтримці України; ми знаємо, що поставлено на карту”, – додав голова Євроради.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль подякував лідерам ЄС за “непохитну підтримку”.

“Вітаємо схвалення Європейською Радою рішення про створення нового Фінансового інструменту для України “Ukraine Facility” розміром 50 млрд євро на 2024-2027 роки.

Держави-члени ЄС ще раз продемонстрували свою солідарність та єдність з українським народом у протистоянні війні”, – зазначив Шмигаль.

Двоє дипломатів ЄС також заявили, що угода про допомогу Україні на 50 мільярдів євро передбачає щорічне обговорення пакету, а також можливість його перегляду через два роки, “якщо буде потрібно”.

  • Європейський комісар з питань бюджету Йоханнес Хан заявив, що жодна з країн ЄС не оскаржує надання Україні 50 млрд євро (54,6 млрд доларів) кредитів і грантів протягом наступних чотирьох років.
  • У Міністерстві закордонних справ України повідомили, що вітають досягнення на саміті ЄС “принципового рішення” про створення Українського фонду (Ukraine Facility) розміром 50 млрд євро на 2024 – 2027 роки. 

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.

Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.

14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.