Лікарі України та Франції прооперують українських пацієнтів з мінно-вибуховими травмами

Джерело: МОЗ України
Українські та французькі лікарі разом прооперують українських пацієнтів з мінно-вибуховими травмами.
Операції будуть проведені в межах міжурядового проєкту Міністерства охорони здоров’я України та Франції, який є практичним втіленням підписаного міністрами обох країн у квітні минулого року меморандуму про співпрацю.
Проєкт розрахований на пʼять років і передбачає створення в Україні експертної школи з технології реконструкції і пластики обличчя у разі травматичних ушкоджень. Реалізація проєкту дозволить надати допомогу сотням травмованих пацієнтів із застосуванням міжнародних клінічних протоколів і сучасних доказових практик, а також узагальнити науковий і практичний досвід лікування та реабілітації пацієнтів з мінно-вибуховими травмами, постраждалих від травм війни в Україні.
Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко зазначив, що через війну кількість пацієнтів із мінно-вибуховими пораненнями збільшується. І серед військових, і серед цивільних. За його словами, всі вони потребують висококваліфікованої допомоги із залученням мультидисциплінарних груп фахівців найвищого експертного рівня та найсучаснішого обладнання.
“В наявних умовах це вимагає інтеграції зусиль держави, міжнародних партнерів, благодійних фондів, приватних інвесторів, об’єднання спеціалізованих лікувальних закладів, кафедр університетів, профільних відділень військових та цивільних лікарень. Вдячний уряду Франції за експертну допомогу в цьому напрямі та Superhumans Center, на базі якого працює місія. Спільні скоординовані дії допоможуть постраждалим від війни українцям відновитися та повернутися до нормального життя”, – пояснив очільник МОЗ України.
Перший етап місії відбувся у липні 2023 року як консультативна місія. Тоді в Superhumans провідні французькі та українські фахівці оглянули 55 пацієнтів з мінно-вибуховими травмами черепно-щелепно-лицевих ділянок та склали плани їхнього лікування.
Станом на сьогодні медичні команди у Львові та Києві уже виконали перші етапи операційних втручань 15 відібраним тоді пацієнтам. Загалом же українські спеціалісти уже провели більше ніж 50 реконструктивних втручань в ділянці голови та шиї пацієнтам із мінно-вибуховими пошкодженнями, які вони отримали внаслідок повномасштабного вторгнення.
Зараз проходить другий етап спільної українсько-французької місії. Відібраним 8 пацієнтам невдовзі зроблять складні реконструктивні втручання: заміщення дефектів твердих та м’яких тканин за допомогою аутотрансплантації, заміщення дефектів твердих тканин за допомогою пацієнт-специфічних-імплантів. Операції відбуватимуться в Superhumans Center за участі спеціалістів з обох країн.
Надзвичайно важливою складовою місії є і навчальна. Дві команди хірургів зі Львова та Києва набиратимуться досвіду від провідних фахівців з України та Франції – країни, реконструктивні хірурги якої вважаються найкращими у світі. Це дозволить масштабувати потрібні навички та допомогти більшій кількості людей у різних куточках України.
- В Україні більше ніж 15 200 лікарів первинної медичної допомоги пройшли підготовку для надання психологічних послуг.
- Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну понад 4 100 постраждалих українців евакуювали на лікування за кордон.
- Українські військові медики вилучили хвостовик міни з тіла пораненого військовослужбовця ЗСУ.
З початку повномасштабної війни РФ в Україні загинули 618 дітей та понад 1884 дитини зазнали поранення різного ступеня тяжкості.
Європейська комісія почала видавати посадовцям, котрі вирушають до Сполучених Штатів, одноразові телефони та “чисті” ноутбуки — пристрої без жодної службової інформації. Така обережність викликана побоюваннями щодо можливого шпигунства з боку американських спецслужб.
Українська акторка театру та кіно, громадська діячка Ірма Вітовська-Ванца закликали завжди зважати та остерігатися тих, хто перебільшує значення культури власного народу, принижуючи інших. Позаяк населення країни, котра переконує решту у своїй виключності, завжди намагатиметься здійснити насильницьку експансію.
Попри 11 років окупації, днями активісти руху “Жовта Стрічка” поширили понад 100 постерів з українською символікою у тимчасово окупованому Донецьку.
Міністерство національної оборони Литви скерувало 10 млн євро на виробництво сучасного далекобійного озброєння Україні.