Літаки в РФ не проходять належного техобслуговування – WP

Джерело: The Washington Post

За перші вісім днів грудня 2023 року цивільні російські літаки зазнали щонайменше вісім серйозних механічних поломок і були вимушені здійснювати екстрені посадки. Такі інциденти демонструють зростаючу небезпеку авіаперельотів в Росії через неможливість проходити належне технічне обслуговування.

За даними видання, майже два роки санкцій призвели до того, що авіакомпаніям доводиться боротися за отримання критично необхідних запчастин і, як наслідок, нехтувати стандартами безпеки, в деяких випадках – з дозволу уряду.

Зокрема, авіакомпанії мали проблеми з двигунами, закрилками, рульовими системами, автопілотами і масляними фільтрами, з відмовами гідравлічних систем тощо.

У вересні 2022 року Міжнародна організація цивільної авіації поставила позначку “червоний прапор” російській авіації, посилаючись на значні занепокоєння щодо здатності підтримувати безпеку літаків.

Як розповіли в газеті, російські посадовці запевняють, що санкції не впливають на безпеку, і відкидають повідомлення про збільшення кількості інцидентів. Натомість директор російського авіаційного аналітичного центру “Авіапорт” Олег Пантелєєв переконаний, що ризики “зросли в геометричній прогресії”. При цьому він наголосив, що відбулося різке скорочення технічних перевірок.

“Деякі російські авіаційні аналітики приєдналися до уряду в прагненні мінімізувати зростаючу небезпеку, в той час як інші кажуть, що велика катастрофа – це лише питання часу”, – йдеться в матеріалі.

Зокрема, російський авіаційний аналітик Андрій Меньшенін заявив, що авіакомпанії РФ пом’якшили вплив санкцій, імпортуючи запчастини і навіть повністю відновлені двигуни через Центральну Азію, Туреччину, Сінгапур, Іран та інші країни.

Своєю чергою, керівник компанії RunAvia Андрій Патраков зауважив, що влада дозволяє авіакомпаніям використовувати деталі, термін експлуатації яких давно минув, що призводить до збоїв у повітрі.

Патраков додав, що “безпека польотів у Росії була повною катастрофою” ще до запровадження санкцій. Зараз, за його словами, багато літаків повинні пройти необхідне технічне обслуговування, “але цього не роблять, тому що запчастини недоступні через санкції”. Проблеми в російській авіації можуть призвести до катастроф з жертвами.

Видання зазначає, що авіакомпанії не рекомендують екіпажам повідомляти про несправності в бортових журналах. Літаки продовжують літати з несправними деталями, зокрема з тріщинами.

Під час обговорень свого історичного фільму “Гладіатор 2” режисер Рідлі Скотт розповів про персонажа Макріна, якого у картині грає актор Дензел Вашингтон. За словами Скотта, Макрін схожий на новообраного президента США Дональда Трампа.

Результати нового дослідження засвідчили, що сурогатні матері мають вищий ризик виникнення ускладнень, порівняно з жінками, які завагітніли природним шляхом чи за допомогою екстракорпорального запліднення.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп запропонував європейським країнам розмістити війська на території України для контролю над дотриманням режиму припинення вогню. Відповідну ініціативу озвучили на зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським та главою Франції Емманюелем Макроном у Парижі 7 грудня.

Росія налагодила постачання американських чипів та мікросхем, що використовуються для виробництва зброї, з інтернет-магазину компанії Texas Instruments – TI store.

Голлівудський актор Річард Гір став співвиконавчим продюсером документального фільму “Мудрість щастя” про духовного лідера Далай-ламу XIV.