Літаки в РФ не проходять належного техобслуговування – WP

Джерело: The Washington Post

За перші вісім днів грудня 2023 року цивільні російські літаки зазнали щонайменше вісім серйозних механічних поломок і були вимушені здійснювати екстрені посадки. Такі інциденти демонструють зростаючу небезпеку авіаперельотів в Росії через неможливість проходити належне технічне обслуговування.

За даними видання, майже два роки санкцій призвели до того, що авіакомпаніям доводиться боротися за отримання критично необхідних запчастин і, як наслідок, нехтувати стандартами безпеки, в деяких випадках – з дозволу уряду.

Зокрема, авіакомпанії мали проблеми з двигунами, закрилками, рульовими системами, автопілотами і масляними фільтрами, з відмовами гідравлічних систем тощо.

У вересні 2022 року Міжнародна організація цивільної авіації поставила позначку “червоний прапор” російській авіації, посилаючись на значні занепокоєння щодо здатності підтримувати безпеку літаків.

Як розповіли в газеті, російські посадовці запевняють, що санкції не впливають на безпеку, і відкидають повідомлення про збільшення кількості інцидентів. Натомість директор російського авіаційного аналітичного центру “Авіапорт” Олег Пантелєєв переконаний, що ризики “зросли в геометричній прогресії”. При цьому він наголосив, що відбулося різке скорочення технічних перевірок.

“Деякі російські авіаційні аналітики приєдналися до уряду в прагненні мінімізувати зростаючу небезпеку, в той час як інші кажуть, що велика катастрофа – це лише питання часу”, – йдеться в матеріалі.

Зокрема, російський авіаційний аналітик Андрій Меньшенін заявив, що авіакомпанії РФ пом’якшили вплив санкцій, імпортуючи запчастини і навіть повністю відновлені двигуни через Центральну Азію, Туреччину, Сінгапур, Іран та інші країни.

Своєю чергою, керівник компанії RunAvia Андрій Патраков зауважив, що влада дозволяє авіакомпаніям використовувати деталі, термін експлуатації яких давно минув, що призводить до збоїв у повітрі.

Патраков додав, що “безпека польотів у Росії була повною катастрофою” ще до запровадження санкцій. Зараз, за його словами, багато літаків повинні пройти необхідне технічне обслуговування, “але цього не роблять, тому що запчастини недоступні через санкції”. Проблеми в російській авіації можуть призвести до катастроф з жертвами.

Видання зазначає, що авіакомпанії не рекомендують екіпажам повідомляти про несправності в бортових журналах. Літаки продовжують літати з несправними деталями, зокрема з тріщинами.

Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.

Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.